П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Я не ненавиділа Британію, я ненавиділа своє життя»: Шаміма Бегум каже, що вона готова постати перед судом у Великій Британії

Вівторок, 23 листопада 2021 року

Шаміма Бегум дає інтерв'ю Sky News на півночі Сирії 17 лютого 2019 року. (Reuters)

Колишня наречена ІДІЛ Шаміма Бегум стверджує, що "не ненавиділа Британію", коли вирушила до Сирії, щоб приєднатися до терористичного угрупування.

Бігум, якій зараз 22 роки, поїхала з Великобританії до Сирії, щоб приєднатися до терористичного угрупування ІДІЛ, бувши 15-річною школяркою. Уряд Великобританії позбавив її британського громадянства з міркувань безпеки, і вона, як і раніше, ув'язнена в таборі в Сирії.

В інтерв'ю Sky News Бегум розповіла, що перед тим, як прийняти рішення про вступ до терористичного угруповання, її заговорювали друзі та літні чоловіки, з якими вона познайомилася в Інтернеті. Вона сказала, що рішення не було ухвалене швидко і що вона "певний час обмірковувала це".

"Я не ненавиділа Британію, я ненавиділа своє життя. Я відчувала себе дуже стисненою, і мені здавалося, що я не можу жити так, як хочу, у Великій Британії, як британська жінка" — говорила вона.

Бігум повторила своє заперечення звинувачень у тому, що вона чинила злочини у складі ІДІЛ, сказавши, що вони "всі абсолютно хибні".

"Я готова боротися з ними у суді, але мені не дають шансу", — сказала вона в інтерв'ю.

У лютому 2021 року Верховний суд Великобританії ухвалив, що Бегум не дозволяється повернутися і оскаржити справу про своє громадянство, оскільки вона становить загрозу безпеці.

Вона залишається в таборі біженців Аль-Родж у Сирії, в якому, за її словами, стало ще страшніше жити.

"Довгий час тут не було насильства, але з якоїсь причини жити тут стало ще страшніше", — сказала вона. "Можливо, жінки втомилися чекати чогось".

Вона сказала, що хотіла б возз'єднатися зі своєю родиною, "коли настане час". "Я не думаю, що вони підвели мене, якоюсь мірою я підвела їх".

Бігум вийшла заміж за новонаверненого голландця Яго Рідійка після прибуття на територію ІДІЛ та народила трьох дітей, усі з яких загинули.

Вона сказала, що коли лягає спати, думає про "загибель моїх дітей, бомбардування, постійні втечі, загибель моїх друзів".

Відповідаючи на запитання про свою реакцію на інтерв'ю, міністр бізнесу Пол Скаллі заявив у понеділок, що він не хоче обговорювати по телебаченню розгляд справи Бегум.

"Справу було розглянуто Верховним судом після того, як міністр внутрішніх справ виніс справді чітке рішення", — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...