П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мексика перерахувала умови для відновлення програми «Залишитися в Мексиці»

Неділя, 28 листопада 2021 року

Прикордонний патрульний стоїть на кордоні США та Мексики в окрузі Імперіал, який сильно постраждав від пандемії в Каліксіко, Каліфорнія, 24 липня 2020 року. (Mario Tama/Getty Images)

Мексиканська влада висунула низку умов для відновлення програми "Залишитися в Мексиці" — програми часів Трампа, в рамках якої прохачі притулку поверталися до Мексики, щоб дочекатися розгляду їх клопотань.

Міністерство закордонних справ Мексики повідомило в заяві від 26 листопада, що переговори зі Сполученими Штатами "активізувалися" щодо відновлення програми, відомої як Протоколи захисту мігрантів (MPP), але мексиканська влада очікує офіційної відповіді від адміністрації Байдена з низки питань.

"Уряд Мексики... висловив різні занепокоєння гуманітарного характеру щодо процедури надання притулку в США", — заявило міністерство, додавши, що уряд США "підкреслив необхідність покращення умов для мігрантів і прохачів притулку, щоб вони мали якісніші юридичні консультації" щодо розгляду їх клопотань, яке, за словами Мексики, "має здійснюватися якнайшвидше".

Однією з умов є прискорення Сполучених Штатів програм розвитку для південної Мексики та Центральної Америки з метою усунення корінних причин міграції.

Інша умова — Вашингтон має запропонувати особам, депортованим за програмою MPP, медичне обслуговування та вакцинацію проти COVID-19 "для захисту їхнього права на здоров'я та запобігання розповсюдженню COVID-19 у спільнотах з обох боків кордону".

Мексика також зажадала від США дотримуватися встановлених пунктів повернення, беручи до уваги місцеві умови безпеки та здатність мексиканської влади "забезпечити адекватну допомогу мігрантам".

Ще одне "важливе" прохання полягає в тому, щоб Вашингтон надав фінансування притулкам та неурядовим організаціям "для суттєвого покращення умов для мігрантів та осіб, які шукають притулку".

Вимоги висунуті на тлі переговорів між двома країнами про відновлення програми MPP після того, як у серпні суд зобов'язав Міністерство внутрішньої безпеки (DHS) скасувати своє червневе рішення про припинення цієї політики.

"Відповідно до постанови суду ми працюємо над тим, щоб відновити програму MPP якнайшвидше", — повідомила Axios прес-секретар МНБ Марша Еспіноса.

"Ми не можемо цього зробити, поки ми не маємо незалежної згоди уряду Мексики на приймання тих, кого ми хочемо зарахувати до MPP", — додала Еспіноса. "Ми повідомимо суд і громадськість про терміни повторної реалізації, коли ми будемо готові це зробити".

Адміністрація Байдена стикається з безпрецедентним сплеском нелегальної імміграції, якому, на думку критиків, сприяє її слабка правозастосовна політика.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments