П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Майбутнє Інтернету не повинно бути в руках Пекіна, попереджає аналітичний центр: звіт

Четвер, 25 листопада 2021 року

Люди грають в онлайн ігри в інтернет-кафе у Фуяні, провінція Аньхой, Китай, 20 серпня 2018 року. (Reuters/Stringer)

Уряди по всьому світу попереджають про необхідність "виявляти обережність" при взаємодії з Пекіном або міжнародними організаціями, що знаходяться під сильним впливом комуністичного режиму, у питаннях формування майбутнього Інтернету.

У новому звіті Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) йдеться про те, що Китайська комуністична партія (КПК) сподівається поширити свою внутрішню інтернет-цензуру по всьому світу, впливаючи на те, як глобальні органи, такі як Всесвітня конференція з Інтернету, визначають правила та цінності, що регулюють кіберпростір.

"Виступаючи як провідний голос у створенні міжнародної системи управління кіберпростором, КПК сподівається, що її власне внутрішнє управління інтернетом наслідуватиме безліч інших юрисдикцій і перебудує глобальні норми", — йдеться у звіті.

"Тим самим КПК дає можливість розділити кіберпростір і створити такий, який буде схильний до стеження та ідеологічного впливу", — йдеться у звіті.

ASPI також попередив уряди, які не мають комплексного регулювання кіберпростору, про те, що їм слід виявляти обережність при взаємодії з Пекіном з міжнародних стратегій управління кіберпростором, зазначивши, що китайський режим приховує ступінь свого впливу на великі конференції або організації.

"Такі заходи, як Всесвітня конференція з Інтернету, здаються організованими міжнародною спільнотою", — йдеться у звіті. "Насправді вони організуються безпосередньо Адміністрацією кіберпростору Китаю — агентством, яке виникло на базі колишнього Управління зовнішньої пропаганди".

Відомство відповідає за управління онлайн-контентом по всій території Китаю.

Китайський лідер Сі Цзіньпін уже багато років спрямовує зусилля КПК на контроль над інтернетом, оскільки це забезпечить Пекіну те, що Сі назвав "дискурсивною владою" міжнародними комунікаціями та дискусіями.

У своїх виступах у 2017 році Сі сформулював концепцію "використання технологій для управління інтернетом", щоб досягти контролю над кожною частиною екосистеми, включаючи додатки, контент, якість та трудові ресурси.

Крім того, вже давно існують побоювання щодо "роздвоєння" чи нового "розколу інтернету" між демократичними країнами та авторитарними режимами.

В цей час такі країни, як Китай, Росія та Туреччина, жорстко контролюють використання Інтернету, і є припущення, що подальший розвиток Інтернету вздовж цих геополітичних ліній розлому може призвести до поділу онлайн-світу на відкритий та вільний Інтернет та версію із жорсткою цензурою.

Насправді КПК пропонує Міжнародному союзу електрозв'язку, агентству ООН, відповідальному за встановлення стандартів у галузі обчислювальної техніки та зв'язку, яке наразі очолює громадянин Китаю Чжао Хоулінь.

Це відбувається в той час, коли країни обговорюють нову інфраструктуру, що лежить в основі Інтернету, щоб вона була більш ефективною і могла справлятися з запитами споживачів, що швидко змінюються.

Проте експерти попереджають, що Пекін та інші авторитарні уряди прагнутимуть інтегрувати "авторитаризм в архітектуру, що лежить в основі Інтернету", та надати державним інтернет-провайдерам більший контроль над користувачами.

Тим часом австралійські лідери висловили стурбованість у зв'язку з кібератаками, що почастішали, з боку Китаю і Росії.

Раніше цього тижня Сенат ухвалив Закон про безпеку критичної інфраструктури 2018 року, який надасть Австралійському управлінню зв'язку (ASD) повноваження втручатися та брати під контроль операційні системи певних компаній у разі кібератаки.

Сенатор Джим Молан, колишній генерал-майор армії, заявив у Сенаті, що ще жодна країна не застосовувала свої кіберресурси в повному обсязі для нападу на іншу країну через кіберпростір.

"Ми побачимо повний кіберпотенціал одних країн щодо інших лише напередодні війни або під час війни. А перспектива війни в нашому регіоні є реальною", — сказав він. "Настали тривожні часи".

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...