П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Франція попереджає Великобританію про те, що у рибальській суперечці "всі варіанти на столі"

Середа, 24 листопада 2021 року

Міністр у справах Європи Франції Клеман Боне залишає Єлисейський президентський палац у Парижі після щотижневого засідання кабінету міністрів, 27 жовтня 2021 року. (Ludovic Marin/AFP via Getty Images)

Франція попередила Великобританію, що вона все ще має "всі варіанти на столі" в запеклій суперечці, викликаній відхиленням десятків заявок французьких рибалок на лов риби в британських водах.

 

Франція стверджує, що дії Великобританії порушують пакт між Великобританією та ЄС про відносини після Брекзиту, і минулого місяця пригрозила обмежити торгівлю через Ла-Манш як захід у відповідь.

Французькі рибальські судна протестують перед портом Сент-Хелієр біля британського острова Джерсі, щоб привернути увагу до несправедливих, на їхню думку, обмежень щодо їх можливості вести рибальство у водах Великобританії після Брекзиту, 6 травня 2021 року. (Sameer Al-Doumy/AFP via Getty Images)

Міністр Франції по Європі Клеман Боне заявив у понеділок увечері, що Франція хоче "конструктивного рішення", але Париж розгляне можливість вжити заходів, якщо суперечка не буде вирішена, причому загрози включають посилення перевірок та заборону на розвантаження улову британськими траулерами у французьких портах.

"У нас все ще є всі варіанти на столі, включаючи ці заходи, ми вважаємо за краще, щоб це було на рівні ЄС, але якщо на рівні ЄС нічого не станеться, ми вживемо заходів на рівні країни. Але я не хочу вдаватися до подробиць", — сказав він на заході, організованому вебсайтом Politico.

"Було б помилкою думати, що ви можете здобути швидкі або короткострокові перемоги зі своїми сусідами", — сказав він. "Якщо ми хочемо співпрацювати разом... у сфері оборони, безпеки, зовнішньої політики та криз, подібних до того, що ми бачимо в Білорусі, або, можливо, в Україні, на Балканах, що також є великою проблемою для Великобританії, потрібна довіра і вірність своїм словам. Якщо ми маємо сумніви, тоді нічого не вийде".

Рибальські суднаі біля берегів Джерсі, 6 травня 2021 року. (Oliver Pinel via AP)

Боне заявив, що нинішня ситуація "зовсім не" задовільна, і попередив, що врегулювання спору про права на рибальство у найкращих інтересах Великобританії.

 

Відповідно до угоди про Брекзит, право на отримання ліцензії мають суди з Європейського союзу, які можуть довести, що вони вели промисел у британських водах щонайменше протягом чотирьох років із 2012 по 2016 рік.

Було отримано 1831 заяву на отримання ліцензій, а видано 1793.

Основним джерелом розбіжностей стали маломірні судна категорії менш як 12 метрів, що ведуть промисел на відстані від 6 до 12 морських миль від узбережжя. Було отримано 50 заявок — все від французьких судів, але видано лише 19 ліцензій.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...