П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Австралійський банк оштрафований на 113 мільйонів доларів за стягнення плати з 11 000 померлих

Середа, 1 грудня 2021 року

Логотип австралійського банку Westpac Banking Corp, розташованого біля відділення у центрі Сіднея, Австралія, 5 листопада 2018 року. (David Gray/Reuters/File Photo)

Австралійська комісія з цінних паперів та інвестицій (ASIC) порушила шість цивільних позовів проти банку Westpac за численні передбачувані порушення нормативних вимог, включаючи стягнення плати за послуги з більш ніж 11 000 померлих клієнтів.

Звинувачення були висунуті після кількох незалежних розслідувань ASIC протягом 2021 року та стосувалися банківського, пенсійного та інших видів бізнесу Westpac.

Westpac визнав усі звинувачення та погодився виплатити 113 мільйонів доларів США (80,4 мільйона доларів США) у вигляді штрафів, включаючи 80 мільйонів доларів США (57 мільйонів доларів США) як відшкодування збитків клієнтам. Ці штрафи були спільно погоджені Westpac та ASIC і підлягають затвердженню судом.

Заступник голови ASIC Сара Корт заявила, що це безпрецедентний випадок, коли ASIC одночасно подає кілька судових позовів проти того самого відповідача, але це "виняткові обставини".

"ASIC розчарована тим, що їй знову довелося розпочати судовий розгляд цього разу не менше шести разів проти великого банку", - сказала заступник голови ASIC Сара Корт. "Поведінка та порушення, про які йдеться у цих розглядах, завдали широкомасштабних збитків споживачам і поширювалися на повсякденний банківський бізнес Westpac, фінансові консультації, пенсійне забезпечення та страхування".

ASIC стверджує, що за 10-річний період Westpac та пов'язані з ним організації взяли понад 10 мільйонів доларів США (7,1 мільйона доларів США) як плату за послуги фінансового консультування з більш ніж 11 000 померлих клієнтів.

Звинувачення проти Westpac також включають видачу дублікатів страхових полісів більш ніж 7 000 клієнтам, стягнення постійної плати за фінансові консультації без належного розкриття інформації, а також продаж споживчих кредитних карток та гнучких кредитів з невірними процентними ставками.

Суд сказав, що загальним аспектом усіх цих справ були погані системи, процеси та управління, що говорить про загальну низьку культуру дотримання законодавства у банку.

"Westpac має терміново покращити свої системи та культуру, щоб гарантувати, що ці системні збої не продовжаться", — сказав Корт.

Westpac заявив, що більшість постраждалих клієнтів отримали компенсацію, а виплати, що залишилися, будуть здійснені в найкоротші терміни.

"Ми співпрацювали з ASIC у ході розслідування та всього процесу, щоб сьогодні прийти до такого рішення", — сказав генеральний директор Westpac Пітер Кінг. "Цей результат — важливий крок уперед для нас, оскільки ми продовжуємо усувати проблеми та створювати міцнішу основу для ризиків".

Кінг визнав, що Westpac не відповідав своїм власним стандартам та стандартам, які очікували від них клієнти.

"Проблеми, порушені в цих питаннях, не повинні були мати місце, і наші процеси, системи та моніторинг мали бути кращими. Ми виправляємо ситуацію і перепрошуємо", — сказав Кінг.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments