Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індонезія затримала 24 особи через зв'язок із фінансуванням тероризму

Вівторок, 30 листопада 2021 року

Індонезійські співробітники служби безпеки патрулюють периметр в'язниці Гунунг Сіндур у Богорі 22 січня 2019 року. (Tjahyadi Ermawan/AFP via Getty Images)

Поліція Індонезії затримала 24 людини за підозрою в зборі коштів для Джемаа Ісламія (JI), пов'язаного з Аль-Каїдою терористичного угруповання, яке стоїть за вибухами в нічному клубі на Балі у 2002 році та іншими терактами, повідомляє відділ боротьби з тероризмом Національної поліції.

Підозрювані, ймовірно, збирали кошти для бойовиків через два ісламські благодійні фонди, повідомив старший сержант Асвін Сірегар з національних сил боротьби з тероризмом Densus 88 на пресконференції 25 листопада. Сержант розповів, що терористична група може збирати десятки мільярдів рупій на рік для фінансування своєї діяльності. Syam Abadi, одна з установ JI, зареєструвала річний дохід у розмірі майже 15 млрд рупій (1,04 млн доларів), додав він.

Фінансові звіти показали, що дві установи, які використовуються як прикриття для JI, зібрали близько 2 мільйонів доларів, хоча ця цифра може бути вищою, сказала поліція.

Поліція додала, що в офісі одного з фондів було виявлено готівку у розмірі 700 000 доларів.

"Це відбувається не тільки тут, інші терористичні групи у світі отримують фінансування звідусіль, тому що терористичні акти не існуватимуть, якщо не буде фінансування", — сказав Сірегар.

JI звинувачують в організації вибуху у 2002 році на Балі в двох нічних клубах, в результаті якого загинуло понад 200 людей, включаючи 88 австралійців, — це смертоносна терористична атака в Індонезії. Терористична група була пов'язана з кількома іншими нападами по всій Індонезії.

Ахмад Зейн Ан-Наджах, високопоставлений член Ісламської ради Індонезії, який був заарештований разом із двома спільниками раніше цього місяця, був серед 24 затриманих.

Ахмад працював у комісії Ради улемів, яка відповідає за видання ісламських указів, і його робота у раді не мала жодного відношення до діяльності бойовиків, сказав представник національної поліції Русді Хартоно.

"Ця установа була створена для отримання фінансування під прикриттям соціальних та освітніх цілей, а частина зібраних коштів використовувалася для мобілізації JI", — сказав Русді на одній пресконференції від 17 листопада.

Організація діяла у містах на островах Суматра та Ява, включаючи Джакарту, додав він.

У серпні поліція заарештувала десятки підозрюваних, пов'язаних із JI, та заявила, що терористична група планувала нову атаку під час святкування Дня незалежності Індонезії.

Тим часом Абу Бакар Башир, один із засновників JI, був звільнений із в'язниці у січні після відбуття терміну за звинуваченням у тероризмі. 82-річний Башир був ув'язнений у 2004 році за звинуваченням у змові у зв'язку з вибухами на Балі та звільнений у червні 2006 року.

У 2011 році його знову посадили у в'язницю за звинуваченням у підтримці бойовиків у провінції Ачех, але його 15-річний термін було скорочено за хорошу поведінку.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...