Середа, Січ 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Бойовики в Лівії не дозволили подати апеляцію кандидату у президенти сину Каддафі

Субота, 27 листопада 2021 року

Саїф аль-Іслам Каддафі виступає перед представниками ЗМІ на пресконференції в готелі у Тріполі, Лівія, 25 лютого 2011 року. (Ben Curtis/AP Photo)

У п'ятницю місія ООН у Лівії висловила тривогу у зв'язку з інцидентом у суді, де, за словами адвоката Саїфа аль-Іслама Каддафі, озброєні люди не дозволили йому подати апеляцію на позбавлення його клієнта права брати участь у президентських виборах наступного місяця, повідомляє REUTERS.

Вищий виборчий орган Лівії в середу позбавив сина та колишнього спадкоємця покійного диктатора Муаммара Каддафі права балотуватися у президенти на виборах, які відбудуться наступного місяця, пославшись на його судимість.

Аналітики вважають, що дискваліфікація Каддафі навряд чи викличе нову нестабільність, зазначивши, що не має збройної бази.

Ім'я Саїфа аль-Іслама Каддафі було включено до списку кандидатів, які не мають права брати участь у виборах, складеного Вищим національним виборчим комітетом країни. Він має право оскаржити це рішення у суді.

У 2015 році Саїфа аль-Іслама було засуджено судом Тріполі до смертної кари за застосування насильства проти демонстрантів під час повстання проти його батька в 2011 році, проте це рішення було поставлене під сумнів суперницькою владою Лівії. Він також розшукується Міжнародним кримінальним судом за звинуваченням у злочинах проти людяності, пов'язаних із повстанням.

У Лівії 24 грудня пройде перший тур президентських виборів після багаторічних спроб під керівництвом ООН забезпечити більш демократичне майбутнє і покласти край громадянській війні в країні. До побоювань, пов'язаних із виборами, додалося те, що головний посланник ООН з Лівії подав заяву про відставку минулого тижня, хоча в середу він сказав, що готовий залишитися на посаді до кінця голосування, якщо буде потрібно.

Після повалення і вбивства Муаммара Каддафі в 2011 році, багата на нафту Лівія провела більшу частину останнього десятиліття, розділена між урядами, що суперничають, — одне базується в столиці Тріполі, а інше в східній частині країни. Кожна сторона у громадянській війні також користувалася підтримкою найманців та іноземних сил із Туреччини, Росії та Сирії, а також інших регіональних держав.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...