П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

П'ятий пакет санкцій ЄС проти Білорусі набрав чинності

П'ятниця, 3 грудня 2021 року

Білоруський президент Олександр Лукашенко (LEONID SHCHEGLOV/BELTA/AFP via Getty Images)

Нові санкції Європейського Союзу набули чинності через конфлікт біженців з Білоруссю. Список із 28 відповідальних осіб, а також організацій був опублікований у четвер в Офіційному журналі ЄС.

ЄС звинувачує їх у підтримці Білорусі у переправленні мігрантів до зовнішніх кордонів Європи. США, Великобританія та Канада також оголосили про нові санкції узгоджені з ЄС.

До списку санкцій ЄС потрапили 11 компаній, у тому числі білоруська авіакомпанія "Бєлавіа", а також сирійська чартерна компанія Cham Wings і туроператори готелями. Їхні активи в ЄС тепер заморожені, а 17 високопоставленим політичним лідерам Білорусі також заборонено в'їзд до країни.

Стверджується, що Олександр Лукашенко за допомогою цих постраждалих навмисно переправляв мігрантів до зовнішніх кордонів ЄС через помсту за введені раніше санкції Євросоюзу. Мінськ відкидає ці звинувачення.

США ввели санкції проти 20 представників уряду та дванадцяти організацій та компаній, згідно з даними міністерства фінансів у Вашингтоні. Постраждав і син Лукашенка.

Три літаки були класифіковані як "заблоковане майно". Міністерство фінансів також запровадило обмеження на продаж нових білоруських державних облігацій на первинному та вторинному ринках.

У середині листопада міністри закордонних справ країн ЄС вже ухвалили рішення щодо посилення санкцій проти Білорусі. Вперше ЄС також запровадив кримінальну відповідальність за "використання мігрантів у політичних цілях". Це вже п'ятий пакет санкцій ЄС проти Білорусі.

За даними Комісії ЄС, з початку року через Білорусь до ЄС в'їхало майже 8 000 мігрантів, у тому числі майже 4 300 до Литви, близько 3 200 до Польщі та понад 400 до Латвії.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments