П'ятниця, Січ 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Прем'єр-міністра Великобританії звинуватили у «панічній пропагандистській кампанії» з новими заходами від Covid

П'ятниця, 3 грудня 2021 року

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на пресконференції щодо нового штаму у Великобританії, Лондон 27 листопада 2021 р. (Hollie Adams/Getty Images)

Депутати-консерватори виступили проти повторного запровадження карантинних обмежень після виявлення штаму Омікрон, звинувачуючи Уряд Великої Британії у проведенні «панічної пропагандистської кампанії».

30 листопада Палата громад прийняла нові заходи, запропоновані урядом, згідно з якими в магазинах і громадському транспорті Англії необхідно носити маски, що закривають обличчя, всі мандрівники, які повертаються до Великобританії, повинні пройти ПЛР-тест і самоізолюватися до отримання негативного результату, а всі, хто вступав у контакти з підозрюваними у зараженні вірусом Омікрон повинні самоізолюватися, незалежно від їхнього віку чи статусу вакцинації.

Але прем'єр-міністр Борис Джонсон зіткнувся з бунтом у власному тилу: 32 його депутати-консерватори повстали проти правил самоізоляції, а 19 — виступили проти заходів щодо носіння масок.

Під час дебатів колишній міністр сер Крістофер Чоуп назвав нові обмеження «репресивними, авторитарними та диктаторськими» і заявив, що міністри не надали «ніяких доказів», що підтверджують вплив цих правил на охорону здоров'я населення.

«Ці правила є частиною пропагандистської кампанії із залякування з боку уряду», — сказав він, додавши: «Вони призначені для придушення свободи особи та придушення соціальних контактів, і вони роблять це через необґрунтоване нагнітання страху».

Сер Грем Бреді, який очолює впливовий "Комітет 1922 року", який складається з депутатів-консерваторів, сказав, що є «серйозні побоювання» щодо ефективності того, що пропонується, і застеріг від «повзучої місії».

«Зараз ми знову бачимо, що уряд одразу ж запропонував нові заходи контролю, нового примусу, нові правила, які будуть нав'язані британському народу. І я думаю, що нам треба відійти від цього, повернутися у світ, де ми довіряємо людям», — сказав він.

Колишній міністр-консерватор сер Десмонд Суейн попередив, що внаслідок нової вимоги може виникнути ще одна «пінгдемія само ізольованих», яка змусить велику кількість працівників не виходити на роботу напередодні Різдва.

Але міністр охорони здоров'я Меггі Троуп заявила, що нові заходи «пропорційні, обережні та збалансовані».

У той же день Прем'єр-міністр відкинув заклик голови охорони здоров'я не спілкуватися з людьми, якщо в цьому нема потреби напередодні Різдва.

Глава Агентства з безпеки здоров'я Великобританії доктор Дженні Харріс сказала, що люди можуть зробити свій внесок в уповільнення поширення нового варіанту Omicron, скоротивши кількість соціальних контактів.

Після цього в Уряді наголосили, що в офіційних рекомендаціях щодо соціального спілкування «немає жодних змін».

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments