Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Прибуток IKEA росте попри безпрецедентні труднощі

Четвер, 2 грудня 2021 року

Логотип ІКЕА на візках магазину в Наві Мумбаї, Індія, фото від 17 грудня 2020 року. (Francis Mascarenhas/Reuters)

В останній день листопада цього року компанія Ingka Group — власник більшості магазинів ІКЕА по всьому світу, прозвітувала про різке зростання річного прибутку через рекордний попит на меблі для дому в період пандемії.

Попри тимчасові закриття магазинів через карантинні обмеження та нестачу товарів через глобальний збій ланцюжка постачання, операційний прибуток за 12 місяців виріс на 31%, склавши 1,9 мільярда євро. Обсяг продажів виріс на 6% і перевищив рівень, який існував до пандемії. При цьому продажі через Інтернет становили 30% від загального обсягу продажів, проти 18% роком раніше.

Оскільки Ingka збільшила інвестиції в цифровізацію, нові формати магазинів, мережі дистрибуції та доставлення, то, у порівнянні з 2019 фінансовим роком, прибуток все ж таки знизився на 8%. Капітальні витрати зросли на 52% проти попереднього року і становили 3,2 мільярда євро.

Фінансовий директор Ювенсіо Маезту заявив агентству Reuters, що очікує зростання продажів і в поточному фінансовому році, а прибуток буде, принаймні, таким самим високим, як і минулого року. За його словами, рівень інвестицій, ймовірно, залишиться на тому ж рівні, що й минулого року.

"Ми знаходимося в реаліях, де існують безпрецедентні виклики, які продовжуватимуть впливати на наш бізнес та спільноти, частиною яких ми є. Глобальна криза постачання і транспорту потребує гнучких заходів у відповідь. Зусилля по всьому виробничо-збутовому ланцюжку спрямовані на пом'якшення проблем, пов'язаних з доступністю продуктів, інфляцією, цінами на сировину та транспорт, які, як очікується, збережуться у 2022 фінансовому році”, — йдеться у заяві компанії.

Бюджетний меблевий бренд IKEA працює за системою франчайзингу, при цьому компанія Ingka є основним франчайзом власника бренду Inter IKEA з 392 магазинів, включаючи міські магазини, та 73 магазинами меншого формату.

Компанія Inter IKEA, яка відповідає за дизайн і постачання, минулого року пішла на суттєве підвищення витрат на сировину і транспортних витрат, але зазначила, що цього року підвищить ціни для своїх роздрібних продавців у зв'язку з високими витратами на постачання, що зберігаються.

Фінансовий директор Ingka зазначив в інтерв'ю, що він не виключає підвищення цін у цьому році.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...