П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Контрольовані операції в Україні та їх умови

Середа, 1 грудня 2021 року

Перед подачею звітної Документації (до 1 жовтня кожного року) платники податків задають чимало питань, які безпосередньо стосуються самої процедури подання документів. Контрольовані операції – одне з найпоширеніших питань.

У цій статті ми розповімо про те, що таке контрольовані операції в Україні та як правильно скласти Звіт.

Операції та їх умови

Насамперед необхідно зазначити поняття.

Контрольовані операції – це такі угоди, які укладаються між суб'єктами господарювання та контролюються відповідними контролюючими органами. До таких операцій можна віднести угоди, за результатами яких можливе заниження доходу або завищення витрат. Адже такі дії можуть призвести до ухилення сплати податків. З метою унеможливлення податкові органи зобов’язали платників податків щорічно подавати Звіт про контрольовані операції.

Проте слід враховувати той факт, що не кожні контрольовані операції підпадають під звітність. Вам необхідно буде подати звітну Документацію в тому випадку, якщо контрольовані операції:

  1. Принесли за рік платнику податків загальний дохід у розмірі 150 мільйонів гривень або більше.

  2. Контрольовані операції з одним контрагентом за рік принесли платнику 10 мільйонів гривень або більше.

Крім цих умов, у Податковому кодексі України, а саме в підпункті 39.2.1.4, зазначені всі можливі контрольовані операції.

Методи ТЦУ

Головна вимога до контрольованих операцій - це відповідність принципу “витягнутої руки”. Для того щоб перевірити цю відповідність, застосовуються спеціальні методи трансфертного ціноутворення. Крім того, законодавство України встановлює певну ієрархію, відповідно до якої необхідно застосовувати ці способи.

Отже, існують наступні методи трансфертного ціноутворення:

  1. Порівняльної неконтрольованої вартості.

  2. Вартості перепродажу.

  3. “Витрати плюс”.

  4. Чистого прибутку.

  5. Розподілу доходів.

Консалтингова компанія Парето

Консалтингова компанія Парето надає послуги з ТЦУ. Спеціалісти допоможуть скласти Документацію для податкових перевірок, а також роз’яснять усі найголовніші правила та вимоги ТЦУ. Крім того, експерти проводять аудит контрольованих операцій, розробку та впровадження політики ТЦУ, дослідження ринку та формування діапазону цін (рентабельності) для цілей ТЦУ.

Переваги компанії Парето - це своєчасність, професіоналізм, відкритість, доступність, конфіденційність та індивідуальний підхід. Також спеціалісти пропонують безкоштовний супровід Документації під час податкових перевірок.

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію? Тоді залишайте заявку на офіційному сайті консалтингової компанії Парето!