Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Створено світильники для племен вайю, які працюватимуть від морської води (ВІДЕО)

Четвер, 9 вересня 2021 року

Щоб допомогти корінному народу вайю (гуахіро), а також іншим людям, які проживають біля узбережжя, колумбійські винахідники створили пристрій, який отримує електрику із солоної води.

Фото: E-Dina/dezeen.com

Стартап E-Dina, що спеціалізується на поновлюваних джерелах енергії, створив світильник під назвою WaterLight. Для його роботи використано нову запатентовану технологію, яка дозволяє підтримувати хімічну реакцію протягом тривалого часу.

Проєкт було розроблено разом із креативним агентством Wunderman Thompson, а елементи дизайну світильника створювалися спільно з індіанськими ремісницями.

Фото: E-Dina/dezeen.com

Для живлення цього джерела світла можна використовувати морську воду, звичайну солону воду і навіть, у надзвичайних випадках, людську сечу. Рідина заливається в отвір у верхній частині корпусу світильника, після чого відразу ж починається процес іонізації (електроліти в сольовому розчині реагують з магнієм і мідними пластинами всередині лампи, і виникає електричний струм).

Фото: E-Dina/dezeen.com

Як вважає Пайп Руїс Пінеда, виконавчий креативний директор Wunderman Thompson Colombia, світильник, який працює на солоній воді, є більш ефективним, ніж ліхтарі на сонячній батареї, які залежать від гарної погоди і повільніше накопичують енергію.

Поточну версію лампи було розроблено спеціально для народу вайю, який живе на території, оточеній Карибським морем, на півночі Південної Америки, де Колумбія зустрічається з Венесуелою.

Ремінці для світильників виткані вручну індіанськими майстринями, а на дерев'яних корпусах вирізані візерунки і символи, які стосуються традицій корінного народу.

Фото: E-Dina/dezeen.com

Творці WaterLight сподіваються, що їхні світильники принесуть користь людям у регіонах, де існують проблеми з доступом до електрики. Перш за все вони призначені для жителів таких країн, як Сирія, Сьєрра-Леоне і Сомалі, які мають вихід до моря або океану.

 

Світильники не тільки дають світло, яке допоможе рибалкам або ремісникам працювати у темну пору доби. Їх також можна використовувати як портативні генератори для зарядки через порт USB мобільних телефонів або інших невеликих пристроїв.

Читайте далі:

Обвинувачена сторона повинна заплатити племені ашанінка 3 мільйони доларів

Дві перуанки створили в горах понад 120 водойм для боротьби з посухою

Comments   

загрузка...