Субота, Вер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Натільний очищувач повітря, який замінює маску, створили в Естонії (ВІДЕО)

Субота, 31 липня 2021 року

Очищувач, який не закриває обличчя і одягається на плечі користувача, знищує в повітрі більше 99% вірусів і бактерій.

Фото: Respiray

Всупереч поширеній думці, більшість потоків повітря, яким ми дихаємо, надходить не горизонтально, а піднімається знизу вгору по тілу людини. Ґрунтуючись на цій термодинаміці дихання, естонська науково-дослідницька компанія Respiray створила пристрій, який може стати ефективною альтернативою іншим засобам індивідуального захисту під час пандемії COVID-19.

Для дезінфекції повітря у пристрої використовується ультрафіолетове світло. При цьому натільний очищувач не закриває обличчя користувача і не ускладнює дихання.

Пристрій було протестовано в Тартуському і Лодзькому університетах в Естонії і Польщі. Експеримент показав його ефективність усунення патогенів у повітрі на рівні більш ніж 99%.

Творці говорять, що їхньою ідеєю було розробити очищувач повітря, який дозволив би людям поводитися під час його використання якомога природніше.

«Користувачеві легко дихати, а інші люди бачать його вираз обличчя», — пояснює співзасновник компанії і головний операційний директор Роберт Арус в інтерв'ю Springwise.

Пристрій одягається навколо шиї на плечі людини. Повітря входить у нього знизу і проходить через впускний фільтр. Потім очищене повітря виходить вгору до обличчя користувача. При цьому максимальна сила повітряного потоку, яку може забезпечити Respiray, у 3-4 рази більша, ніж зазвичай поглинає людина у стані спокою.

До передньої частини пристрою можна прикріпити прозорий щиток, для більш ефективного захисту в людних місцях.

Фахівці зазначають, що подібний натільний очищувач повітря, який не закриває обличчя користувача та в якому для дезінфекції застосовується технологія УФ-C, було розроблено і вироблено вперше.

Після початку пандемії з'являється все більше інновацій, що стосуються індивідуального захисту людини проти коронавірусу. До прикладу, у Гонконзі розробили невеликий очищувач повітря, який можна носити як кулон на шиї. А у США створюють противірусні маски з океанського пластику.

Comments   

загрузка...