Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фірма в Австрії друкує екологічні окуляри з касторових бобів (ВІДЕО)

Понеділок, 5 липня 2021 року

Австрійський виробник окулярів Rolf представив нову колекцію з оправою на основі рослин, яка друкується на 3D-принтері та не потребує гвинтів.

Колекція, яка має назву Substance, зроблена з використанням рослини рицина звичайна. 3D-друк з такого природного матеріалу зумовлює практичну відсутність відходів у процесі виробництва продукту.

Фото: rolf-spectacles.com

Для отримання матеріалу беруть насіння рицини, яке відоме як касторові боби.

Боби містять таку токсичну речовину, як рицин, тому їх не можна вживати в їжу. Проте насіння протягом деякого часу використовували у промисловості для отримання полімерної суміші, яка міцніша й легша за звичайний пластик.

Рослину також використовують для виробництва рицинової олії чи просто у декоративних цілях. Вона швидко росте у тропічному кліматі, тому може стати екологічною сировиною.

Засновник фірми Роланд Вольф пояснює, що використання швидкозростаючої рицини «зробить матеріал екологічнішим», а виробництво серії окулярів — безпечнішим для навколишнього середовища.

Фото: rolf-spectacles.com

Щоб створити матеріал для оправи, з насіння знімають токсичну шкірку та змелюють його на порошок. Далі для отримання пасти, з якої можна друкувати 3D-об’єкти, порошок змішують з водою.

Гвинти в окулярах замінені гнучкими петлями, надрукованими на 3D-принтері. Розробники запевняють, що створена таким чином оправа є надзвичайно гнучкою та не потребує запасних деталей чи обслуговування в майстерні.

Фото: rolf-spectacles.com

Окуляри представлені у 23 варіантах дизайну і 6 кольорах. У 2020 році колекція з касторових бобів отримала декілька нагород — першу премію Muse Design Award і особливу згадку Focus Open.

Фото: rolf-spectacles.com

Компанія Rolf, яку було засновано у 2009 році, відома тим, що пропонує покупцям вироби лише ручної роботи і обирає для виробництва своєї продукції натуральні матеріали (наприклад, дерево, титан і камінь).

Сьогодні існує багато проектів, які спрямовані на використання відновних ресурсів та зменшення відходів. До прикладу, в Бельгії роблять сонцезахисні окуляри з річкового сміття, а у США — соломинки з морських водоростей.

Читайте далі:

Екологічний шоколад із плодів какао, які раніше просто викидали у відходи

Comments   

загрузка...