Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Якщо хронічний кашель чи алергія — як відрізнити COVID-19

Неділя, 4 липня 2021 року

У пацієнтів з хронічним кашлем, алергічним ринітом чи астмою можна використовувати два методи, щоб визначити, чи є це рецидивом старого захворювання. (Shutterstock)

«Кашель! Кашель! Кашель!» Поки епідемія COVID-19 триває, кашель змушує людей турбуватися, чи не заразилися вони на коронавірус. Особливо тим, у кого вже є хронічний кашель, алергічний риніт чи астма, як визначити, чи є це рецидивом старої хвороби або це COVID-19? Є два шляхи: по-перше, вивчення симптомів, а по-друге, вивчення історії їх появи.

Хронічний кашель, алергія, задишка і COVID-19 — всі вони пов'язані з проблемами дихальних шляхів, тому деякі симптоми схожі.

Уважно стежте за симптомами і вашим станом. Будьте пильні.

COVID-19

Трьома його найбільш поширеними симптомами є кашель, температура і болі в м'язах, причому найбільш часто зустрічається сухий кашель, а з мокротою рідше. Інші симптоми: діарея, головний біль, задишка, біль в горлі, закладеність носа, кон'юнктивіт, зміна смакових відчуттів і нюху, озноб. У деяких пацієнтів симптоми взагалі відсутні.

Хронічний кашель

Загальними чинниками, що викликають хронічний кашель, є виділення з носа, хрипи, гастроезофагеальний рефлюкс, хронічна обструктивна хвороба легень, бронхоектази тощо.

Кашель, викликаний виділеннями з носа, може виникати вночі в положенні лежачи або при пробудженні, і часто супроводжується закладеністю носа і відчуттям стороннього тіла в горлі.

Гастроезофагеальний рефлюкс, як правило, виникає при прийманні їжі, в положенні лежачи, і зазвичай супроводжується відчуттям задухи, відрижкою, розладом шлунка, почуттям печіння в горлі, а також кашлем.

При хронічній обструктивній хворобі легень спостерігається кашель, мокрота в горлі та активні хрипи, причому симптоми часто посилюються рано вранці й взимку.

У пацієнтів з бронхоектазами спостерігається кашель, лихоманка, густа мокрота, кров в мокроті, а також утруднене дихання і біль в грудях.

Алергічний риніт і задишка

Алергічний риніт має тенденцію загострюватися під час сезонних змін і перепадів температури, а також під впливом алергенів. Він повторюється і триває кілька тижнів або місяців. Симптоми включають кашель, свербіж у горлі, чхання, закладеність носа, свербіж в носі, нежить, почервоніння і свербіж в очах, сльозотеча.

Алергічний риніт, астма і хронічний кашель майже не пов'язані з лихоманкою. Якщо у вас жар, вам слід звернути на це увагу. (Shutterstock)

Крім зміни сезонів і наявності алергенів, до факторів, що призводять до розвитку астми, відносяться різкі перепади температури, забруднення повітря, раптові фізичні навантаження і неприємні запахи (духів, пестицидів, сигарет, диму і фарби). Симптоми включають кашель, задишку, утруднення в грудях і хрипи.

Дитячий лікар У Чанг-Тенг з відділення швидкої допомоги в Лінькоу Сан Ген на Тайвані, сказав, що для визначення, ковід це або два згаданих типи захворювань, в першу чергу необхідно звернути увагу на те, чи є відмінності в симптомах і чи однакові стани під час нападу.

Будьте напоготові, якщо кашель супроводжується підвищенням температури або іншими симптомами, яких зазвичай у вас не буває. Алергічний риніт, астма і хронічний кашель майже ніколи не супроводжуються підвищенням температури або м'язовими болями.

Зверніть увагу на те, чи з'являються симптоми як зазвичай або при інших обставинах і в інший час. Наприклад, алергія зазвичай проявляється з листопада по лютий, але в цей раз симптоми зберігаються в березні й квітні, коли погода тепліша.

Хоча симптоми грипу і COVID-19 схожі, між ними є відмінності. Симптоми грипу виявляються дуже швидко, інкубаційний період становить близько одного дня. Спочатку підіймається температура, потім нежить, кашель і загальна слабкість.

Інкубаційний період COVID-19 варіюється від людини до людини, складаючи в середньому 4-5 днів, при цьому у деяких людей симптоми проявляються через 2 -3 дні, а в інших — через 14 днів повільно і поступово.

Іноді симптоми важко визначити, наприклад, у вас хронічний кашель, викликаний бронхоектазами, і при цьому підвищена температура. Тоді саме час згадати, чи не було у вас контакту з хворим на COVID-19.

«Якщо у пацієнта кашель, і він нещодавно побував там, де був підтверджений пацієнт, проводиться скринінговий тест», — говорить доктор У Чанг-Тенг.

Коли медичні працівники і фахівці проводять розслідування спалахів, вони запитують пацієнтів про їх TOCC (історія подорожей, професія, контакти тощо).

Де ви були останнім часом?

З ким ви спілкувалися останнім часом? Який стан їхнього здоров'я?

Чи були члени вашої родини або сусіди в місцях, де побували хворі COVID-19?

Живете ви в районі, який знаходиться поруч з місцем, де стався спалах захворювання?

Пацієнти з алергічним ринітом, астмою і хронічним кашлем повинні приймати звичайні підтримуючі препарати регулярно і без перерв, щоб надати лікарю правильну інформацію. Тримайтеся якомога далі від алергенів, пам'ятайте про вплив сезонних і погодних змін на ваш організм і намагайтеся перебувати весь час в теплі.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...