Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Індії все частіше виявляють «чорний грибок» у перехворілих на Covid-19

Четвер, 27 травня 2021 року

GETTY IMAGES

В Індії все частіше виявляють «чорний грибок» у перехворілих на Covid-19, через який вони позбавляються очей.

Число тих, хто заразилися мукормікозом в Індії за півмісяця досягло 8800 осіб. Смертність від так званої чорної цвілі досягає 50%, повідомляють BBC News. Лікарям доводиться видаляти очі більшій частині пацієнтів.

Грибок вражає людей, які перехворіли COVID-19. Симптоми, як правило, починаються через 12-18 днів після одужання від коронавірусу. Захворювання спостерігається у людей зі зниженим імунітетом.

Хворі на мукормікоз скаржаться на нежить, оніміння щік і опухлі очі. Також хвороба супроводжується головним болем. Часто з такими симптомами хворі довго не звертаються до лікаря. При цьому медики повідомляють, що якщо вчасно не почати лікування, то смертність збільшується до 94%.

Вартість лікування висока. Бракує лікарських засобів. При цьому близько 80% тих, хто заразилися, потрібна операція з видалення очей, каже лікар Махараджа Йешвантрао з лікарні Індоре.

«Якщо ми не видалимо весь вміст разом з усіма тканинами, нервами і повіками, інфекція може проникнути в мозок. На цьому етапі ми вже не зможемо врятувати їхнє життя», — пояснив доктор Акшай Наїр.

Дослідження показало, що всі хворі на мукормікоз хворіють на цукровий діабет.

Comments   

загрузка...