Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зі зростанням споживання ГМО підсолоджувачів допоможуть корисні замінники

Субота, 29 травня 2021 року

Оскільки зростає попит на підсолоджувачі на основі кукурудзи з ГМО, росте і ризик для здоров'я.

Немає більш спірних тем для збереження здоров'я і краси, ніж питання про харчування. Всі ми вже добре знаємо, що «солодкі» калорії невідворотно ведуть до ожиріння. Що ж тоді, відмовитися від солодкого?

Але чи знаєте ви, що існують натуральні і смачні підсолоджувачі, які не зіпсують вашу фігуру і не дадуть ніяких побічних ефектів.

Як вам низькокалорійні підсолоджувачі?

Вважається, що непогано замінити цукор низькокалорійними підсолоджувачами. Аспартам, сукралоза, сахарин тощо — все це хімічні копії цукру, які можуть нашкодити здоров'ю більше ніж цукор.

Штучний цукор далеко не нешкідливий. Дослідження показують, що штучні підсолоджувачі викликають надмірну тягу до солодкого, що призводить до збільшення ваги та інших негативних ефектів, пов'язаних з надмірним споживанням цукру. Безкалорійні замінники цукру підвищують ризик захворювання нирок, можуть привести до метаболічної дисфункції, і в підсумку до ожиріння і ризику захворювання на діабет. Так що це обман споживачів, які думають, що вирішили питання з цукром.

У природи є рішення

Ну що ж робити? На щастя, природа подбала про нас. Є деякі природні замінники, які не зіпсують зуби, не викличуть дисбалансу цукру в крові або збільшення ваги. Насправді ці чудові дари природи володіють просто дивовижною користю для здоров'я!

Ксиліт

Ксиліт — це цукровий спирт, отриманий з ксилози — кристалічного цукру, що міститься в бересті. Солодкий, але містить всього 40% калорій, ксиліт повністю задовольнить ваші потреби в солодкому.

Ксиліт підійде і для низьковуглеводної дієти, оскільки в тростинному цукрі міститься менше чверті вуглеводів.

Він відрізняється від штучних підсолоджувачів натуральним походженням. Крім берези, ксиліт міститься в клітинній структурі фруктів, таких як малина, і овочів, таких як кукурудзяний качан. Навіть наш організм виробляє ксиліт — від 5 до 15 грамів в день під час нормальних метаболічних процесів.

Ксиліт засвоюється організмом приблизно у вісім разів повільніше, ніж звичайний цукор, що робить його безпечним для діабетиків.

Крім того, для хворих карієсом ксиліт фактично перешкоджає росту бактерій, що викликають ці стани. Бактерії, що викликають карієс зубів, процвітають в кислому середовищі з цукром. Ксиліт не ферментує, викликаючи в організмі лужну реакцію, яку бактерії вважають несприятливою. Споживання ксиліту різко знижує ризик порожнинних вушних, горлових, та інших інфекцій.

Стоматологи — великі прихильники ксиліту. Дослідження показали, що утворення зубного нальоту і карієсу зубів можна зменшити на 80% при вживанні помірної кількості ксиліту (в день приблизно 14 г). Дослідження також показують, що вживання ксиліту може збільшити міцність і щільність кісток.

Ксиліт може давати послаблювальну дію, тому починайте з малих доз. Найкраще використовувати ксиліт з берези, а не кукурудзи. І ще, ксиліт надзвичайно токсичний для собак!

Стевія

Стевія в 300 разів солодша за цукор і некалорійна. Стевія століттями використовувалася для підсолоджування їжі та напоїв, і її популярність в якості сучасного замінника цукру зросла в 1990-х роках.

Нове дослідження підтверджує, що ця рослина є безпечна, доступна і смачна альтернатива дорогим і потенційно небезпечним підсолоджувачам.

У дослідженні, опублікованому в серпні 2017 року, стевія названа «відповідним безкалорійним підсолоджувачем», що володіє як «фармакологічними, так і терапевтичними властивостями, зокрема антиоксидантними, протимікробними, гіпотензивними, антидіабетичними і протираковими». Дослідники також заявили про позитивний вплив стевії на метаболічні стани, які ускладнюються надмірним споживанням цукру, а саме на ожиріння, гіпертонію та діабет.

Стевія знижує рівень цукру в крові, знижує кров'яний тиск, бореться з інфекціями і знижує ризик діабету. Раніше пропонувався екстракт рослини з сильним солодким смаком, і тільки в магазинах здорової їжі. Тепер можна використовувати стевію як у вигляді кристалізованого цукру, так і у вигляді концентрату, смак якого схожий на менш солодкий тростинний цукор.

Мед

Мед містить понад 180 речовин, що сприяють зміцненню здоров'я. Багатий фітонутрієнтами (поживними речовинами, засвоюваними рослинами), сирий мед відомий у всьому світі своїми потужними антиоксидантними і протизапальними властивостями.

Сирий нефільтрований мед сильно відрізняється від пастеризованого продукту, який можна знайти на полицях більшості продуктових магазинів. Майже весь комерційно вироблений мед нагрівається, щоб убити потенційно шкідливі бактерії, зменшити кристалізацію і поліпшити продаж продукту. На жаль, цей процес також вбиває життєво важливі, живі ферменти і корисні бактерії, які роблять мед одним з найстаріших відомих і незамінних продуктів у світі.

Бактерії в сирому меді служать пребіотиком — речовиною, що містить корисні мікроорганізми, які допомагають в процесі травлення. При вживанні в сирому вигляді натуральні ферменти меду сприяють розщепленню і засвоєнню багатьох поживних речовин, що в ньому є.

Мед багатий потужними антиоксидантами, званими фенольними сполуками, які, як відомо, грають важливу роль в профілактиці раку. Ці сполуки, що містяться в меді, показали себе в плані зменшення артеріальної закупорки (атеросклероз) і зниження ризиків виникнення серцево-судинних захворювань.

Можливо, найважливішим з усього є те, що мед містить штами пробіотиків настільки древніх, що одна з форм лактобактерій, присутня в деяких видах меду, як вважають, з'явилася 80 мільйонів років тому.

Ці здорові альтернативи цукру доводять, що тяга до солодкого не повинна викликати карієс, сприяти збільшенню ваги або порушенню балансу цукру в крові. У природі завжди є натуральні продукти, які дійсно покращують наше здоров'я і смак.

Джерело: The Epoch Times