Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Громадський центр у стилі древніх храмових споруд із теракоти з’явився в Індії (ФОТО)

Понеділок, 24 травня 2021 року

Незвичної форми цегляний будинок з візерунковою кладкою оживив міський ландшафт у штаті Західна Бенгалія. Спершу приміщення планували обладнати під гараж, але потім архітектор переконав замовника зробити з нього культурно-спортивний центр.

Проект, що отримав назву Gallery House, було здійснено архітектурною фірмою Abin Design Studio в 2020 році. Невелика двоповерхова будівля виділяється оригінальною цегляною кладкою з різноманітними візерунками.

Елементи такого стилю були притаманні теракотовим святилищам, якими відомий індійський штат Західна Бенгалія і місто Бансберія зокрема. Тут знаходиться двохсотлітній храм Ананти Басудеви зі стінами з обпаленої теракоти, на якій вирізані численні міфологічні сюжети.

Засновник дизайнерської студії Абін Чаудхурі говорить, що фасад культурно-спортивного центру створювався на знак поваги до цієї історичної пам'ятки і багатої культурної спадщини регіону.

Бетонний каркас будівлі облицьовано керамічними плитами, які були відправлені у відходи на виробництві, і теракотовою цеглою місцевого виготовлення. Дизайн розроблявся у співпраці з художником з кераміки Партхою Дасгупта.

Під час створення проекту багато що було перероблено відповідно до потреб місцевого населення. Наприклад, уродженець Бансберії Абін Чаудхурі переконав замовника, якому перш за все був потрібен гараж і гуртожиток для персоналу, перетворити будівлю на багатофункціональний центр для місцевих жителів. Після тривалих дискусій вони дійшли згоди.

Таким чином, у двоповерховій будівлі розмістилися гуртожиток для персоналу, невелика кухня, туалети і душ — вони розташовані на верхньому поверсі. На нижньому поверсі є просторий хол, де проводяться майстер-класи та заняття з йоги. До нього з вулиці ведуть відкриті сходи, які мають своє призначення.

Фото: Edmund Sumner/Abin Design Studio/dezeen.com

Прохання городян полягало в тому, щоб сходинки могли слугувати «майданчиком» для спостереження за барвистими процесіями, які за традицією проводяться під час свят і фестивалів у цьому регіоні, пояснює архітектор.

Фото: Edmund Sumner/Abin Design Studio/dezeen.com

Читайте далі:

Індійський килим, зроблений сільською жінкою із залишків пряжі, було номіновано на дизайнерську премію

Новий готель у пустелі Ізраїлю зроблено з огляду на древні традиції цього регіону

Архітектори збудували сучасний дім просто серед старовинних руїн

Comments   

загрузка...