Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Самка акули на ім'я Нукумі вагою понад 1600 кг має намір перетнути океан (ВІДЕО)

Неділя, 9 травня 2021 року

Акула на прізвисько Нукумі (найбільша акула серед усіх, які були помічені в Атлантиці) покинула східні береги Сполучених Штатів і прямує до Європи.

До теперішнього часу тільки одна акула змогла перетнути океан у 2014 році. Фахівці надзвичайно заінтриговані поведінкою Нукумі.

Нукумі, величезна 50-річна самка білих акул, які зазвичай зустрічаються біля американських берегів, прямує до Європи, повідомляє GEO Magazin. Нукумі довжиною в п'ять метрів і вагою в дві тонни є найбільшою білою акулою, яка була коли-небудь помічена в Атлантиці. Вона отримала титул «Королева океану».

«Для відстеження її пересування на ній закріплений маячок GPS», — пояснили в організації OCEARCH, що вивчає акул.

Маячок показав, що Нукумі зараз перетинає Атлантику, прямуючи в бік Старого континенту. У 2014 році інша акула єдиний раз перетнула Атлантичний океан, допливши до Португалії.

«Загалом акули не перетинають магістральні судноплавні шляхи Атлантики, зазвичай підводний рельєф служить для них природною перешкодою», — повідомляється в Midi Libre.

Однак постає питання: попливе вона далі чи повернеться?

«Ми не можемо передбачити, чи продовжить вона цей шлях або поверне. Якщо вона не поверне найближчим часом, то зможе опинитися поблизу островів або біля підводного хребта східної Атлантики, наприклад, біля Азорських островів. А можливо, вирушить до Середземного моря, де вже є білі акули», — пояснив Боб Хейтер, фахівець OCEARCH.

Експерти припускають, що особлива поведінка акули може бути викликана її вагітністю. Вона прагне піти від інших хижаків, щоб на світ з'явилося дитинча. Це найбільш імовірне припущення.

Шлях Нукумі відстежується в реальному часі завдяки свідченням GPS на сайті OCEARCH Shark Tracker.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...