Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Підводні дрони оснастять зарядною станцією майже як у пилососів (ВІДЕО)

Понеділок, 9 листопада 2020 року

Сучасні автономні підводні апарати (АПА) використовуються для різноманітних завдань — від збору сміття до вивчення живих організмів. Однак процес функціонування таких роботів побудовано так, що їх час від часу потрібно забирати на підзарядку. Це знижує їхню ефективність та потребує додаткових затрат.

Команда вчених зі США розробила нову технологію, яка дозволить підводним дронам самим повертатися на док-станцію для поповнення заряду — майже як це роблять маленькі пилососи Roomba. Статтю про наукові напрацювання у цій сфері було опубліковано у липні 2020 року в журналі IEEE Robotics and Automation Letters.

Винахідники пропонують використовувати для підводних безпілотників мобільну станцію із зарядними портами, яка може координуватися з декількома АПА та у разі потреби пересуватися до них на зустріч, щоб виконати підзарядку.

Як пояснює доцент кафедри машинобудування з Університету Пердью та одна з авторів розробки Ніна Махмудіан, аналогічна система є у багатьох вдома: пилососи на зразок Romba самостійно знаходять зарядний пристрій і повертаються до нього, коли їм треба поповнити заряд акумулятора.

Сьогодні автономні підводні апарати виконують безліч завдань: оцінюють якість води, замірюють рівень pH, шукають розлив хімікатів після аварій, збирають дані про водне середовище, вивчають підводне життя та ін. АПА також допомагають інженерам, які встановлюють морські вітряні турбіни, і рятувальникам під час пошукових операцій.

Проте усю цю роботу потрібно переривати, щоб дрон міг сплисти на поверхню, де його знаходять спеціалісти, ставлять на підзарядку та завантажують дані. А це не тільки забирає час, але й потребує додаткових витрат.

Із новітніми мобільними док-станціями весь процес стане швидшим і ефективнішим, до того ж не потрібно буде переплачувати за обслуговування.

Розробники кажуть, що така технологія може бути використана всюди — на землі, у повітрі чи в морі. Якщо вона досягне успіху у випадку з АПА, її розвиватимуть далі, щоб досліджувати за допомогою роботів ширші простори.

Читайте далі:

Дрони Раффаелло Д'Андреа — вражаюче естетичне шоу

Нелегка романтика — робота на воді

Cocoa Motors нарешті випустила «електроскейт», який може поміститися в сумці

Comments   

загрузка...