Вівторок, Тра 17, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники створили авто із сонячними батареями, яке «майже не потрібно підзаряджати» (ВІДЕО)

Четвер, 13 травня 2021 року

Американський стартап Aptera представив триколісне авто із сонячними батареями, яке «майже не потрібно підзаряджати».

Автомобіль функціонує за допомогою поєднання сонячної та електроенергії. Розробники назвали цю технологію Never Charge — вона дозволяє водію мінімізувати зупинки на зарядних станціях для поповнення заряду авто.

У кузов електромобіля інтегровано 180 фотогальванічних (сонячних) елементів. Він має 4,4 метра у довжину, 2,2 метра у ширину та 1,4 метра у висоту. В машину може поміститися 2 дорослих людини та 1 домашня тварина.

Запас ходу електромобіля — 1600 км при повному акумуляторі. Проте розробники кажуть, що частіше за день ми долаємо третину цього шляху, або навіть менше. Тому, хоча у авто є можливість поповнення заряду за допомогою кабелю і зарядних станцій, потреба в цьому буде виникати дуже рідко.

Скажімо, ви припаркувалися біля офісу у сонячну погоду, тоді батареї заряджаються, поки ви працюєте. Тож додому ви можете повернутися навіть з більшим зарядом, ніж був у вашого авто зранку, пояснюють розробники.

Оскільки автомобіль споживає менше 100 ват-годин (Вт-год) на 1,6 км для щоденних поїздок, він може проїхати приблизно в 5 разів більше, ніж інші електромобілі з сонячною системою такого ж розміру.

На сайті компанії є калькулятор, який допоможе користувачу розрахувати, скільки разів на рік треба буде ставити авто на підзарядку (залежно від місця знаходження та довжини маршруту, який долається за день). До прикладу, жителю Великобританії, який проїжджає за день в середньому 40 км, підключати авто до зарядного пристрою знадобиться лише 1 або 2 рази за увесь рік.

Конструкція транспортного засобу досить легка, зроблена зі сталі й алюмінію і складається всього лише із чотирьох частин. Завдяки його аеродинамічній формі коефіцієнт лобового опору є досить низьким — 0,13.

Авто може розігнатися від нуля до 100 км за 3,5 секунди та розвити максимальну швидкість 176 км/год.

Виробництво триколісного електромобіля заплановане на 2021 рік.

Як стверджують розробники, Aptera є першим електромобілем, що може бути максимально комфортним для поїздок та відповідати більшості щоденних запитів водіїв, використовуючи при цьому тільки енергію сонця.

Читайте далі:

Розробники повітряного таксі хочуть зробити його більш «зеленим», застосувавши водень

Парамедики скоро зможуть літати понад горами у Великобританії

В Японії плаває човен у вигляді застібки-блискавки, що розкриває річку