П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Килим, зроблений сільською жінкою із залишків пряжі, було номіновано на дизайнерську премію (ФОТО)

Понеділок, 1 березня 2021 року

Майстриня з Індії створила власний орнамент на килимі, який вона виткала в рамках проекту Manchaha компанії Jaipur Rugs. Виріб було номіновано на отримання премії Dezeen Awards 2020.

 Фото: dezeen.com

Ткаля Кастурі Балотіа (Kasturi Balotia) працює у Jaipur Rugs — великій компанії з виробництва килимів, яка наймає на роботу сільських ремісників з різних регіонів Індії. Засновник фірми Нанд Кішор Чодрі ставить перед собою мету не тільки забезпечувати майстрів фінансово, але й дати їм почуття впевненості та можливість відчути себе справжніми творцями.

Килим, який створила Кастурі, входить до колекції Manchaha (що на хінді означає «прояв мого серця»). Зазвичай ткачі і ткалі компанії виконують роботу за наданими дизайнерами схемами, але новий проект дає їм змогу розробити свій дизайн, втіливши у ньому свій досвід і творче бачення.

Фото: dezeen.com

Іще однією особливістю колекції є те, що для її створення використовуються шовкові, джгутові, конопляні, бавовняні та вовняні нитки, які залишилися від виробництва інших килимів. Це дає змогу застосувати залишки пряжі, які б в іншому випадку просто було викинуто або спалено.

Створені в рамках цього проекту килими вже виграли низку престижних міжнародних нагород. Кожен виріб, який виткано власноруч впродовж декількох місяців, є унікальним. Сільські ремісники ніби розповідають свою власну історію у орнаментах різноманітних форм і відтінків.

Фото: dezeen.com

Свій килим Кастурі назвала «Deepak», що означає «джерело світла». Вона зобразила на ньому стилізовані ліхтарики на честь Дівалі, традиційного фестивалю, присвяченому перемозі добра над злом, який індійці святкують, запалюючи різноманітні вогні, свічки та ліхтарики. Інша частина орнаменту відображає зигзагоподібний слід від плуга на полях, які змінюються під впливом пори року.

Фото: dezeen.com

Чимало килимів колекції Manchaha також мають асиметричний візерунок. Як розповідають у Jaipur Rugs, історією, що передувала проекту, було створення килиму «Antar» від дизайнера Kavi. Асиметрія орнаменту в ньому символізує технічний збій, який потім перейшов у гармонію та єдність, ніби група ткачів спочатку працювала не злагоджено, але у процесі роботи дійшла згоди.

Створення виробів із залишків матеріалу поширене серед ремісників багатьох народів світу. Наприклад, у Росії збереглося оригінальне чичковське плетіння килимків. А майстри з Азії застосовують для плетіння сумок такий незвичний матеріал, як упаковки від соусів. Загалом, чудові килимки можна робити з абсолютно різних речей — від обрізків светрів до старих ременів і навіть морських камінчиків.

Читайте далі:

Що купують за кордоном у майстрів з України

Костюми артистів Shen Yun відтворюють колорит різних народностей Китаю

Дизайнерка створює з дротів румунське мереживо, а з пляжних рушників — куртки

Comments   

загрузка...