Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі закликає лідерів США і світу бойкотувати Олімпійські ігри 2022 року в Китаї (ВІДЕО)

Четвер, 20 травня 2021 року

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі (Демократ від штату Каліфорнія) виступає на пресконференції в Капітолії США, присвяченій Закону про злочини на ґрунті ненависті навколо COVID-19, у Вашингтоні 18 травня 2021 року (Evelyn Hockstein/Reuters)

ВАШИНГТОН. Спікер палати представників Ненсі Пелосі (демократ від штату Каліфорнія) у вівторок закликала США до дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні, критикуючи китайський режим за порушення прав людини і заявляючи, що світові лідери, які будуть присутні на них, втратять свій моральний авторитет.

Американські законодавці все частіше заявляють про бойкот Олімпійських ігор або зміну місця проведення Олімпіади, а також критикують американські корпорації за їхнє мовчання і підбурювання китайського режиму щодо фактів, які Державний департамент вважає геноцидом уйгурів та інших етнічних меншин в Китаї.

Пані Пелосі на двопартійних слуханнях в Конгресі під час слухання питання бойкоту Олімпійських ігор в Китаї заявила:

«Я пропоную — і приєднуюся до тих, хто пропонує — цей дипломатичний бойкот», — сказала пані Пелосі, в якому «провідні країни світу відмовляються від участі в Олімпійських іграх».

«Давайте не будемо підтримувати китайський уряд, відправляючи глав держав в Китай», — додала вона.

«Якщо глави держав поїдуть до Китаю у світлі триваючого геноциду — в той час, як ви спокійно сидите тут у своїх кріслах — дійсно виникає питання, який моральний авторитет у вас є, щоб знову говорити про права людини в будь-якому місці світу?», — підкреслила Спікер палати представників.

Незалежна комісія Організації Об'єднаних Націй заявила, що в 2018 році вона отримала достовірні повідомлення про те, що, щонайменше, 1 мільйон уйгурів та інших мусульман містяться в таборах в китайському регіоні Сіньцзян. Пекін називає табори Центрами професійного перевиховання, які спрямовані на викорінення екстремізму, і заперечує звинувачення в жорстокому поводженні і геноциді.

«Притягнути до відповідальності»

Конгресмен Кріс Сміт (республіканець від штату Нью-Джерсі), який вів слухання, сказав, що спонсорів корпорацій слід викликати для надання свідчень перед Конгресом і «притягнути до відповідальності».

«Великий бізнес хоче заробити багато грошей, і, схоже, не має значення, яку жорстокість — навіть геноцид — здійснює приймаюча країна», — заявив пан Сміт.

Конгресмен Джим Макговерн (демократ від штату Массачусетс) додав, що Ігри слід відкласти, щоб дати Міжнародному олімпійському комітету час «переїхати в країну, уряд якої не робить таких звірств».

«Якщо ми змогли відкласти Олімпіаду на рік через пандемію, ми напевно зможемо відкласти Олімпіаду на рік через геноцид», — сказав пан Макговерн, маючи на увазі рішення Японії і МОК відкласти літні ігри 2020 року в Токіо через COVID-19.

Вимоги про бойкот Пекінських ігор в тій або іншій формі набирають силу.

Минулого місяця сенатор Мітт Ромні (республіканець від штату Юта) вніс поправку до великого закону про протидію Китаю, яка вводить дипломатичний бойкот США.

Коаліція правозахисників у вівторок закликала спортсменів бойкотувати Ігри та чинити тиск на МОК.

Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що сподівається розробити спільний із союзниками підхід до участі в Олімпійських іграх в Пекіні, проте держсекретар Ентоні Блінкен неодноразово заявляв, що це питання ще не обговорювалося.

Відповідаючи на питання про заяви пані Пелосі, високопоставлений чиновник адміністрації сказав виданню Reuters, що позиція адміністрації щодо Олімпійських ігор 2022 року не змінилася.

Байден заявив, що Китай є стратегічним конкурентом Америки, і пообіцяв, що не дозволить цій країні перевершити Сполучені Штати в якості світового лідера.

Джерело: The Epoch Times
 

Comments   

загрузка...