Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ягоди — найкраща їжа при діабеті

Понеділок, 24 травня 2021 року

Ягоди не дарма називають суперпродуктом. Огляд, що охоплює 336 наукових статей, показує, що вживання ягід може мати велике значення в запобіганні та лікуванні діабету 2 типу та його ускладнень. (Preto_perola / iStock)

Ягоди неймовірно корисні для нашого організму. Їх вживання призводить до нормалізації холестерину, захищає від негативного впливу радіації, покращує обмін речовин. Деякі з них діють як ліки, що знижують рівень цукру в крові.

Людство з давніх часів вживає ягоди. Потужна комбінація поживних речовин в цих маленьких плодах бадьорить, додає сили і підіймає настрій. Жменя ягід містить чверть добової норми клітковини.

В ягодах містяться антиоксидантні сполуки здатні боротися з ожирінням і високим артеріальним тиском, призупинити запальні процеси, уповільнити старіння, знизити ризик розвитку хвороб серця, діабету і раку.

Головна перевага ягід криється в їхньому різноманітному вітамінно-мінеральному складі. Соковиті і стиглі ягоди повні каротинів, катехінів, антоціанів, оксикумарину, флавоноїдів, речовин, які несуть нашому організму здоров'я, молодість. І чим старший наш біологічний вік, тим важливіше для нас вживати побільше ягід.

Кожна ягода має особливі властивості. Плоди журавлини — це цілий вітамінний комплекс, ефективний при профілактиці інфекцій сечовивідних шляхів. Полуниця багата високим вмістом вітаміну С, а смородина перешкоджає окислювальним процесам в організмі, покращує роботу мозку.

Які ягоди нормалізують рівень цукру в крові

Вживання багатьох ягід може надати всебічну підтримку нашому організму при діабеті. Чорниця, брусниця, журавлина, малина, шовковиця, ожина, ягоди годжі, полуниця, асаї, чорноплідна горобина, чорна смородина — всі ці ягоди мають низький глікемічний індекс і добре впливають на зниження цукру в крові.

В наш час ягоди перестали бути сезонними ласощами і можуть додаватися в раціон круглий рік в будь-якому вигляді: сирі, сушені та заморожені. Діабетикам потрібно вживати ягоди тільки цілими (не перемелювати), також не варто варити компоти тощо. Пюре і смузі з ягід мають високий глікемічний індекс.

Дослідження показали, що ягоди мають різні механізми впливу на хворих діабетом.

Вміщені в них антоціани сприяють засвоєнню глюкози, пригнічують набір ваги і запальні процеси.

Вживання ягід підвищує чутливість до інсуліну, знижує рівень глюкози.

Ягоди покращують мікрофлору кишківника, що сприяє лікуванню діабету.

Для людини середнього віку вагою 70 кг рекомендована добова норма ягід варіюється від 200 до 400 грамів.

Дослідження показали, що при регулярному вживанні ягід організму потрібно менше інсуліну для балансу цукру після їжі. Фінські фахівці проводили експеримент — додавали здоровим жінкам ягоди в білий і житній хліб, в результаті рівень інсуліну у них значно знизився.

Інші переваги ягід

Ягоди позитивно впливають на організм людини не тільки при діабеті, але і в разі інших нездужань.

Завдяки антиоксидантам ягоди помітно покращують стан шкіри, сповільнюють випадання волосся. Найвищим антиоксидантним потенціалом володіють індійський агрус, чорниця, свіжа чорна смородина, ожина, журавлина, ягоди годжі, полуниця.

Експерти з'ясували, що вживання ягід стимулює роботу мозку і уповільнює процеси старіння. Дослідження показало, що добавка до щоденного раціону полуниці і чорниці уповільнює процес старіння мозку у жінок старше 70 років. Ефект був виражений в затримці когнітивного старіння приблизно на 1,5-2,5 року.

Журнал Академії харчування та дієтології опублікував дослідження. У ньому брали участь жінки в постменопаузі, які вісім тижнів брали по 22 грами порошку чорниці. В результаті у них нормалізувався артеріальний тиск, підвищилася еластичність артерій.

Включення в раціон чорної малини може уповільнити розвиток раку ротової порожнини, справити позитивний вплив на лікування пацієнтів з колоректальним раком.

Ягоди годжі містять мінерал германій, відомий своїм сильним антираковим властивостям. Вживання плодів годжі при проведенні хіміо- або променевої терапії знижує побічні ефекти і прискорює темпи одужання, а також сприяє відмиранню ракових клітин.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...