Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому у рудоволосих підвищений больовий поріг

Середа, 21 квітня 2021 року

рудоволоса

Рудоволосі люди, як і руді миші, мають підвищений больовий поріг і підвищену чутливість до опіоїдних анальгетиків. Вчені з Медичної школи Гарварда (США) з'ясували чому.

Дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

Рудий колір волосяного покриву залежить від гена рецепторів меланокортину (MC1R), який експресується на меланоцитах — клітинах шкіри, які продукують пігмент. У рудих людей цей рецептор пригнічений.

Дослідники припустили, що меланоцити виділяють білок, який утворює бета-ендорфін і дозволяє зменшувати чутливість до болю. Відповідно, збільшена кількість меланоцитів підвищувало б больовий поріг. Однак досліди на мишах показали прямо протилежний результат.

Тоді біологи «відключили» опіоїдні рецептори, і чутливість до болю зросла. Це означало, що або ці рецептори активуються певними речовинами в крові, або меланоцити послаблюють «протидію» опіоїдних сигнальному шляху.

Виявилося, що меланоцит-стимулюючий гормон в з'єднанні з рецептором MC4 пригнічує роботу опіоїдних рецепторів і підсилює біль. Зниження рівня цього гормону дозволяло істотно підвищити больовий поріг. Однак у рудоволосих людей і рудих мишей рівень джерела цього гормону підвищений.

З'ясувалося, що за зміну передачі сигналів опадів і больової чутливості відповідає поєднання вироблення бета-ендорфіну і меланоцит-стимулюючого гормону. В цьому випадку посилюється активація опіоїдних рецепторів і больовий поріг стає вище.

Це перше дослідження зв'язку меланоцитів з больовим сприйняттям, яке може допомогти в розробці методів зниження больової чутливості.

Comments   

загрузка...