Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай щосили намагається зберегти статус світової фабрики і заохочує народження третьої дитини

Субота, 3 липня 2021 року

Жінка c дитиною йде до стійок реєстрації в міжнародному аеропорту Дасін в Пекіні 21 січня 2020 р. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

Є думка, що недавні кроки комуністичної партії Китаю щодо заохочення народження третьої дитини, боротьбі з приватним репетиторством і навчання кваліфікованих робітників говорять про те, що Китай визнав наявність в країні кризи виробничого сектора.

Міністерство освіти прийняло серію жорстких заходів щодо індустрії приватного репетиторства вартістю $ 120 млрд, включаючи судові заборони на онлайн і офлайн-репетиторство та обмеження на рекламу репетиторства в Пекіні, Шанхаї та інших великих містах, повідомляє з посиланням на людей, знайомих з ситуацією.

Собер Обсервер (Sober Observer), фінансовий блогер на YouT ube, заявив 26 червня в відео, що для підтримки сімей, які хочуть, щоб їхні діти залишалися конкурентоспроможними, компартія спеціально створила орган нагляду за позашкільним навчанням і просуванням додаткових послуг. При цьому позакласні заняття повинні закінчуватися в зручний час, щоб батьки могли забрати своїх дітей після роботи.

Блогер також сказав, що, коли компартія недавно ввела політику трьох дітей, на загальну думку, більшість не змогла б виростити стільки дітей.

Чжан Тяньлян, коментатор і доцент гуманітарних наук коледжу Фей Тянь в США, 17 червня у своєму відео на Youtube також сказав, що вартість виховання дитини в Китаї дуже висока. Багато молодих людей не можуть дозволити собі мати другу дитину, не кажучи вже про третю.

Щоб не дозволити дітям «програти на старті», багато батьків записують їх на додаткові розвивальні заняття вже в дитячому саду і початковій школі, наприклад, на уроки математики, англійської мови або гри на музичних інструментах.

В надії підвищити рівень народжуваності, компартія хоче обмежити позакласне додаткове навчання, щоб батьки не витрачали на нього гроші і задумалися про виховання ще однієї дитини, вважає Чжан.

«Якщо обмежити приватну освіту, це тільки завдасть шкоди економіці. Я не думаю, що їх план спрацює, тому що батьки можуть наймати приватних репетиторів безпосередньо, що вийде дорожче», — сказав Чжан.

У зв'язку з недостачею кваліфікованих робітників, влада просуває професійну освіту

В останні роки нестача робочої сили в обробній промисловості Китаю стає все більш помітною.

У лютому Guangdong Galanz Group, велика китайська компанія з виробництва побутової техніки, вклала значні гроші в набір робітників.

«Якщо ви порекомендуєте нас сотні людей, то заробите 260 тис. юанів [40 267 доларів], — говориться в рекламі. — порекомендуєте нам робітників — заробите гроші на покупку Benz».

Sober Observer повідомив, що в цьому році багато підприємств Китаю зіткнулися з труднощами в наборі персоналу.

«Брак кваліфікованих робітників став дуже великою перешкодою для виробництва, — сказав він. — Якщо у вас немає кваліфікованих робітників, то ви не зможете довго протягнути, навіть якщо ви — світова фабрика. Партія знає про це і шукає різні способи вирішення проблеми».

23 березня Міністерство освіти КНР випустило циркуляр, в якому закликало до розвитку середньої професійної освіти і збільшення кількості зарахованих студентів.

У травні 2020 року, міністерство видало нову політику щодо злиття дочірніх коледжів з професійно-технічними університетами. Дочірні коледжі в Китаї знаходяться під управлінням відомих університетів, але критерії прийняття там набагато нижчі, ніж в головний університет.

Відповідно до нової політики ступінь бакалавра, яку студенти цих коледжів могли отримати після закінчення навчання, була знижена до професійної освіти.

У червні, коли кілька допоміжних коледжів в провінціях Цзянсу, Чжецзян і Шаньсі оголосили про ці зміни, почалися великі студентські протести, і поліція розганяла протестувальників.

Sober Observer повідомив, що китайська влада почала просувати професійну освіту для підготовки кваліфікованих робітників. Значить, вони визнали наявність кризи в виробничому секторі Китаю.

За його словами, в західних розвинених країнах висококваліфіковані робітники складають понад 35% від загального числа кваліфікованих робітників, але в Китаї немає такої культури, яка дозволяла б ставитися до кваліфікованих робітників із повагою.

Молоді китайці почувають себе приниженими, бувши кваліфікованими робітниками, вважать за краще бути розвізником або офісним працівником за $ 464-619 на місяць, а не працювати на заводі з щомісячною зарплатою більше $ 1548.

Попри те, що всі зусилля китайської влади в підвищенні конкурентоспроможності китайського виробництва шляхом заохочення дітонародження і збільшення числа технічних шкіл для підготовки кваліфікованих робітників, умови, які зробили Китай світовою фабрикою, змінилися докорінно. Зникли дешеві ресурси, земля та дешева робоча сила, які раніше були у Китаю. Крім того, змінилися відносини Пекіна із Заходом.

Блогер також зазначив, що США, Японія і Німеччина налагоджують свої високотехнологічні виробництва, в той час як підприємства з низькотехнологічним виробництвом переміщаються в країни Південно-Східної Азії, такі як Індія і Мексика, які пропонують більш низькі витрати. У довгостроковій перспективі ця тенденція не зміниться.

«Ось чому в Китаї подумали про скасування контролю над народжуваністю, заохочення пологів і навчанні кваліфікованих робітників, але вода далеко не може вгамувати спрагу [потрібно знайти негайне розв'язання проблеми ], — сказав він. — Занепад виробничого сектора Китаю практично незворотній. Політика комуністичного режиму обернеться повним провалом ».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...