Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Іноземні компанії повинні діяти за вказівкою Пекіна відповідно до нового законодавства Китаю

Середа, 16 червня 2021 року

Інженер Huawei проводить теплові випробування в зоні досліджень і розробок кампусу Баньтянь в Шеньчжені, Китай, 12 квітня 2019 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Китай прийняв новий закон, що пропонує всім фізичним та юридичним особам в Китаї застосовувати санкції, введені режимом проти іноземних партнерів. Він також забороняє компаніям дотримуватися іноземних обмежень, накладених на китайські фірми і громадян.

Закон набув чинності 10 червня, коли законодавчий орган режиму схвалив його без третього читання (обов'язкова умова відповідно до законодавства Китаю).

«Закон наказує іноземним громадянам діяти проти своєї батьківщини і бути лояльними комуністичній партії Китаю [КПК]», — сказав Тан Цзіньгуань, американський коментатор з питань Китаю, в телефонному інтерв'ю The Epoch Times 10 червня.

«Головне — вибір моменту. КПК прийняла закон відразу після того, як президент Джо Байден почав свою поїздку по Європі. Байден поговорить з європейськими лідерами про розслідування походження вірусу КПК*, який, ймовірно, проник з лабораторії в Ухані», — сказав Лі Хенцін, вчений з Вашингтонського інституту інформації і стратегії, в інтерв'ю The Epoch Times 10 червня.

Лі вважає, що вірус КПК, широко відомий як новий коронавірус, просочився з Уханського інституту вірусології. Як тільки цей факт буде підтверджений, інші країни притягнуть Пекін до відповідальності, сказав Лі.

Новий закон

10 червня законодавчий орган Китаю прийняв і опублікував «Закон про антиіноземні санкції».

Закон вимагає, щоб всі особи й організації в Китаї, незалежно від їх громадянства або зареєстрованого статусу, повинні виконувати санкції, введені режимом.

Крім того, стаття 12 закону говорить:

«Жодна організація чи фізична особа не може застосовувати або допомагати застосовувати дискримінаційні обмежувальні заходи, які іноземні країни застосовують щодо китайських громадян і організацій ... Китайські громадяни або організації можуть подати позов проти іноземних юридичних осіб [які дотримуються санкцій, введених іноземними державами], і попросити їх припинити порушення закону і виплатити компенсацію за [китайські] збитки».

Buick Excelles демонструється під час церемонії відкриття Південного автомобільного заводу Цзіньцяо Шанхайської General Motors Corp. в Шанхаї, Китай, 28 травня 2005 року. (China Photos/Getty Images)

Дії у відповідь

Прийнятий у відповідь на санкції, введені іноземними державами, цей закон спрямований проти іноземних порушників і їх прямих родичів, менеджерів і директорів компаній, а також інших пов'язаних з ними осіб і організацій.

Методи покарання за порушення відповідно до нового закону включають відмову у видачі або анулювання віз, арешт майна і активів, і заборона на торговельну діяльність.

Ван Веньбінь, офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю, заявив 10 червня в розділі новин, що закон є правовим інструментом для прийняття відповідних заходів проти іноземних санкцій.

Коли його запитали, чи вплине закон на дипломатичні відносини з іншими країнами, Ван сказав: «Це занепокоєння абсолютно зайве».

В останні місяці Сполучені Штати, Європейський союз, Канада і Великобританія ввели санкції відносно китайських чиновників, звинувативши їх в серйозних порушеннях прав людини щодо уйгурів у Сіньцзяні і знищення автономії в Гонконзі.

12 травня уряд США оголосив про санкції проти чиновника КПК за переслідування Фалуньгун, оскільки жорстоке придушення цієї духовної практики пекінським режимом наближається до своєї 22-ї річниці.

До цього уряд США ввів санкції відносно приблизно 45 китайських чиновників, включаючи всіх 14 заступників голови Постійного комітету законодавчого органу. Тим часом Вашингтон також вніс у чорний список китайські компанії, щоб вони не купували американські технології. У списку значиться найбільший китайський телекомунікаційний виробник Huawei, який порушив санкції США проти Ірану.

Китайський режим почав вживати відповідних заходів на початку цього року. 21 січня влада заборонила 28 американцям і їхнім прямим родичам відвідувати материковий Китай і Гонконг.

Китайський лідер Сі Цзіньпін (другий ряд в центрі) і законодавці стоять під час гімну на заключному засіданні конференції законодавчих зборів у Великому залі Народного зібрання в Пекіні, Китай, 11 березня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Наслідки

«Нещодавно прийнятий Закон про санкції проти іноземних держав є всеосяжним кроком у відповідь проти Сполучених Штатів та інших розвинених країн. Він охоплює всіх приватних осіб і організації та погрожує захопити їх власність, якщо вони не прислухаються до пекінського режиму», — сказав Тан в інтерв'ю The Epoch Times.

Тан побоюється, що КПК зажадає, щоб іноземні компанії купували продукцію, вироблену за допомогою примусової праці, наприклад, закуповували бавовну в Сіньцзяні, і продавали американські технології китайським підприємствам, наприклад, напівпровідникові чіпи для Huawei.

«Я бачу ризики, які цей закон несе суспільству. Я можу собі уявити, що іноземним компаніям доведеться покинути китайський ринок до того, як КПК змусить їх щось зробити [проти санкцій США], і китайські підприємства будуть змушені припинити закуповувати імпортні технології», — сказав Тан.

Як приклад він привів саму передову, найбільшу державну китайську компанію по виробництву мікросхем Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC).

15 вересня 2020 року SMIC повідомила китайській державній компанії Securities Times, що вона припинила поставки чіпів для Huawei, тому що SMIC використовувала американську технологію для виробництва своїх чіпів, а Huawei була занесена в чорний список, який не дозволяє робити закупівлі будь-якої американської технології.

«Відповідно до Закону Китаю про антиіноземні санкції у SMIC немає іншого вибору, крім як поставляти чіпи для Huawei. Як тільки SMIC продасть їй чіпи, вона порушить американське законодавство і втратить право використовувати американські технології, а також свій глобальний ринок», — сказав Тан.

У іноземних компаній становище гірше, ніж у SMIC.

«Вони втратять всі свої активи й іншу власність в Китаї, якщо не будуть дотримуватися цього закону», — додав Тан.

Джерело: The Epoch Tmes

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...