Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Від пандемії страждають жителі високогірних сіл у прикордонній зоні Індії та Китаю (ФОТО)

Середа, 2 червня 2021 року

Село Юрго в Чушулі на сході Ладакха, в 10 км від озера Понгонг Цо, де до лютого між Індією і Китаєм відбувалося інтенсивне протистояння. (Courtesy Kunchok Stanzin)

Пандемія ускладнила життя людей у високогірних селах на кордоні Індії та Китаю на сході індійського Ладакха. Жителі цих сіл стали свідками інтенсивних конфліктів протягом останнього року. Про це в інтерв'ю The Epoch Times розповів Кончок Станзін, радник Чушульского виборчого округу Ладакха, що складається з 12 прикордонних сіл.

В Ладакхе вісім індійських сіл в окрузі Станзіна розташовані настільки близько до китайського кордону, що ті видно неозброєним оком. Жителі цієї негостинної місцевості знаходяться в екстремальних умовах, обумовлених природою і напруженою обстановкою через військові дії з Китаєм, що почалися минулого року.

Район Чушул розташований на висоті 4 км і має надзвичайно важливе стратегічне значення для Індії. Китайці намагалися захопити цей регіон ще під час війни між двома країнами в 1962 році.

Хоча військові дії з Китаєм в регіоні з лютого припинені, жителі бояться відновлення конфлікту.

«Здоров'я та освіта залишаються двома сферами, що викликають заклопотаність громадян в регіоні», — сказав Станзін.

Недоступний інтернет

Інтернет в Чушулі з'явився тільки в цьому році, і дуже рідко доступний користувачам. Мережа 4G покриває лише 20-30% всього Ладакхського регіону, тоді як в китайських селах є дві інтернет-вишки, розповів радник. У багатьох індійських селах або немає інтернету, або підключений тільки 2G.

Навчання дітей в офісі ради в регіоні Чушул на спірному кордоні між Індією і Китаєм в Ладакх 25 травня 2021 року. В умовах карантину дітям доводиться долати милі до офісу ради, щоб там скористатися інтернетом. (Courtesy Kunchok Stanzin)

Пандемія погіршила ситуацію в регіоні, оскільки школи довелося перевести на онлайн-навчання.

«Через COVID-19 у нас є онлайн-класи. Всі школи закриті. Оскільки у нас в Чібрі немає інтернету, ми не можемо відвідувати онлайн-класи. Ми просимо уряд надати нам інтернет, щоб ми могли вчитися, як і всі інші діти», — говорить Кунсана Зангмо, учень четвертого класу з села Чібра.

«Мене відмітили відсутнім, і вчителі лають мене. Прошу надати нашим селам вежі 4G», — поскаржився семикласник Джігмат Стобдан з Панчайят-гара, який через перевантаженість інтернету не може приєднатися до однокласників.

Пандемія в регіоні

В 12 селах проживають 2959 осіб. За словами Станзіна, 14 осіб в Чушулі інфіковані COVID і знаходяться на карантині. Сам Станзін також знаходиться на карантині після позитивного результату тесту в Леху, столиці Ладакха. За його словами, в окрузі є центр первинної медико-санітарної допомоги, і в кожному селі є його відділення.

Широкий вид на Панчаятгар і офіс сільської ради в селі Манн в секторі Чушул в східному Ладакхе. (Courtesy Kunchok Stanzin)

«Медпрацівники працюють з усіх сил. Вони намагаються надати всі медичні послуги жителям прикордонних районів, — каже радник. — У кожному селі від чотирьох до п'яти безсимптомних носіїв. Йде відстеження контактів і тестування. Безсимптомних людей переводять в центр лікування COVID».

Жителі села у віці від 60 років показують свої свідоцтва про вакцинацію в медичному підцентрі в селі Спангмік в секторі Чушул на сході Ладакха, 22 квітня 2021 р. (Courtesy Kunchok Stanzin)

У критичних ситуаціях транспортування хворих до лікарень Леха для проведення інтенсивної терапії як і раніше залишається проблемою через високогір'я.

«Лише тиждень тому ми перевезли пацієнта з COVID з Чамтанга в Лех на вертольоті ВПС Індії», — поділився Станзін.

Він зажадав, щоб індійський уряд побудував вертолітний майданчик в кожному прикордонному селі, враховуючи ситуацію, велику висоту і стратегічне значення регіону. Станзін зазначив, що села в цьому регіоні є надзвичайно важливими, тому що китайці можуть проникнути в порожні райони, але вони не можуть цього зробити в прикордонних селах.

За його словами, пандемія затримала будівництво будівель і доріг в регіоні, оскільки робітники не можуть приїхати з Леха, а місцеві робітники не можуть вийти на будівельні майданчики через заборону на поїздки.

Станзін очікує, що після 6 червня ситуація покращиться, якщо «адміністрація трохи посприяє цьому».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...