Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська влада оголосила, що подружні пари можуть мати до трьох дітей

Вівторок, 1 червня 2021 року

Дві сестри, Пекін 10 липня 2015 року. Політика однієї дитини проводиться вже понад три десятиліття, але, зіткнувшись з наслідками скорочення робочої сили і швидко старіння населення, Пекін починає послаблювати обмеження останніх років і заохочує народження більшого числа дітей. (GREG BAKER/AFP/Getty Images)

Нововведення було схвалено на засіданні Політбюро під головуванням китайського лідера Сі Цзіньпіна, повідомляє державне ЗМІ «Сіньхуа». Оголошення зроблено після того, як дані перепису показали різке зниження народжуваності в найбільш густонаселеній країні світу.

У 2016 році влада відмовилася від багаторічної політики однієї дитини, спочатку введеної для зупинки демографічного вибуху, і ввела обмеження на двох дітей, проте це не привело до стійкого зростання народжуваності.

«Для подальшої оптимізації політики щодо народжуваності (Пекін) буде впроваджувати політику "одна подружня пара може мати трьох дітей"», — йдеться в повідомленні «Сіньхуа» за підсумками зустрічі.

«Зміна політики буде супроводжуватися "допоміжними заходами, які сприятимуть поліпшенню структури населення нашої країни, виконанню стратегії країни з активної протидії старінню населення, а також забезпеченості людськими ресурсами"», — заявило «Сіньхуа».

Проте не уточнюється, які заходи підтримки будуть прийняті.

Це оголошення викликало зворотну реакцію в китайських соціальних мережах, де багато людей сказали, що не можуть дозволити собі мати навіть одну дитину.

«Я готовий мати трьох дітей, якщо ви дасте мені 5 млн юанів (785 650 доларів США)», — написав один з користувачів Weibo.

Перепис населення Китаю, що проводиться раз на десятиліття, показав, що населення росло найбільш повільними темпами за останнє десятиліття з 1950-х рр. і склало 1,41 млрд.

Дані також показали, що коефіцієнт фертильності становив всього 1,3 дитини на жінку до 2020 року, нарівні зі старіючими суспільствами, такими як Японія і Італія.

Політбюро також заявило, що пенсійний вік у країні поступово підвищується, але не надав жодних подробиць.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...