Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Кур'єрські компанії в Китаї пересилають живих тварин в запечатаних коробках

Субота, 15 травня 2021 року

На знімку показана сторінка продажу домашніх тварин зараз на Taobao, платформі Alibaba, найбільшої китайської компанії електронної комерції. Скриншот/The Epoch Times

Випадок з «живими тваринами в ящиках» в китайській провінції Сичуань недавно викликав занепокоєння громадськості в країні, і навіть офіційні ЗМІ комуністичної партії Китаю (КПК) повідомили про це. Мова йде не тільки про юридичне питання доставки тварин через поштову службу, а й про щойно прийнятий «Закон про запобігання епідемій серед тварин», пов'язаний з пандемією.

Доставка живих тварин, куплених онлайн, за допомогою звичайної експрес-доставки є незаконною, але поширена в Китаї. У минулому цьому приділялося мало уваги з боку офіційних ЗМІ.

Інцидент в Сичуані, що привернув увагу громадськості, стався 3 березня. Люди виявили десятки «закритих коробок для домашніх тварин», які очікують доставки на експрес-станції в центрі міста Ченду, провінція Сичуань. З них долинало нявкання кішок і гавкіт собак.

Місцеві волонтери з порятунку тварин терміново поїхали туди, почувши цю новину. Вони зупинили вантажівку і розрізали запечатані пакети зовні пластикових коробок, щоб тварини всередині могли дихати. Всього в цій партії було 156 коробок.

За словами жінки, яка брала участь у порятунку, для перевезення використовували повністю закритий фургон, і тварини всередині коробок могли задихнутися під час доставки.

Так звані «сліпі коробки» використовуються продавцями для продажу іграшок через інтернет, щоб споживачі дізналися, що це за іграшка, тільки після покупки продукту і розкриття коробки.

Ця робиться, щоб пробудити цікавість споживачів і стимулювати продажі.

Раніше в таких «сліпих коробках» продавали харчові продукти, косметику, книги, канцелярські приналежності, а останнім часом — і живих тварин. Крім котів, собак, кроликів, папуг та качок продають також змій, скорпіонів, павуків та ящірок.

Офіційні ЗМІ КПК також визнали, що, хоча платформи електронної комерції та компанії з доставки знали, що для перевезення живих тварин слід використовувати спеціальну кур'єрську службу, в останні роки в Китаї стало нормою пересилати живих тварин звичайною експрес-доставкою.

В кінці вересня 2020 року велика кількість живих тварин без вантажоодержувачів була виявлено на місці експрес-доставки в місті Лохе провінції Хенань через непорозуміння між продавцем і покупцем. Деякі тварини вже померли, в той час, як понад 1000 кроликів, 99 морських свинок і 200 кішок і собак все ще були живі.

На китайських платформах електронної комерції, таких як Taobao і JD.com, пошук «живих тварин» призводить до їх продажу, деякі тваринки мають вартість 2-3 долари.

Доставка живих тварин спеціальною службою доставки живих тварин може мати вартість до 31 долара, тому мало хто користується нею.

Державні ЗМІ визнали, що правила відправки живих тварин поштою є розпливчатими і за своєю суттю помилковими, і виконання «Закону про запобігання епідемій серед тварин», який набрав чинності на початку цього місяця, важко забезпечити.

Згідно з новим законом, перевезення тварин і продуктів тваринного походження повинно мати карантинні сертифікати перед відправкою. Доставка «сліпих коробок» звичайною експрес-поштою — це спосіб обійти ці правила.

Лю Цзюньхай, професор права китайського університету Женьмінь, сказав, що громадськість стурбована цим питанням не тільки тому, що компанії з доставки незаконно перевозили живих тварин, а й тому, що вони робили це без дотримання карантинних процедур.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...