Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Норвезький океанічний пластик переробили на лавки для відпочинку на узбережжі

Вівторок, 1 червня 2021 року

Компанія Vestre створила перші у своєму роді лавки з пластику, зібраного волонтерами у водоймах і на пляжах Норвегії. Вироби на екологічну та морську тематику буде встановлено на пристанях або скелях над морем.

Фото: Vestre AS/vestre_furniture/instagram.com

Прагнучи привернути увагу до проблеми забруднення водних шляхів планети пластиком, норвезький бренд екологічно чистих меблів розробив проект під назвою Coast (англ. «узбережжя»). У рамках цього проекту дизайнери роблять лавки, в яких використане пластикове океанічне сміття.

Для збору сировини творці співпрацювали зі стартапом Ogoori. Пластикові відходи було перероблено, і з них сформовано панелі для сидінь. Потім панелі було вставлено у сталеву основу.

Предмети меблів із переробленого сміття планують встановлювати на узбережжі - на пристанях або в місцях відпочинку на скелях, звідки можна милуватися морем.

«Створити лавку із пластику, зібраного з пляжів за допомогою волонтерів, — сповнене натхнення і радісне завдання. Було дійсно приємно створити першу лавку із цього матеріалу для Vestre та зробити внесок в екологічний розвиток за допомогою продукту, який буде доступний кожному», — говорить дизайнер Аллан Хагеруп.

Прагнучи підкреслити морський стиль у дизайні, творці використовували в панелях переважно відтінки синього кольору. Вкладені в ряд пластикові деталі занурені у захисну сталеву раму, і це створює враження, ніби вони плавають на поверхні. Окрім того, в нижній частині сталевої основи лавки є опуклий елемент, який нагадує корпус човна.

Лавки вирізняються здатністю протистояти суворим погодним умовам на узбережжях. Їхню конструкцію розроблено таким чином, щоб планки можна було замінювати, коли вони зносяться під впливом природних умов.

Дизайнери кажуть, що використані планки можна буде також переробити, щоб створювати з них нові пластикові вироби.

Розробники сподіваються випустити на ринок обмежену серію лавок Coast до кінця 2021 року. До цього часу вони планують провести деякі випробування для оцінки токсичності матеріалу і його реакції на вплив ультрафіолетового випромінювання.

Читайте далі:

Дизайнери створили посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії

Дизайнер створив велику міську лавку, на якій може відпочити одразу декілька десятків людей

В Японії плаває човен у вигляді застібки-блискавки, що розкриває річку

Comments   

загрузка...