Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Скандал із китайською компанією Huawei: шпигунська історія і суд у Варшаві

Середа, 2 червня 2021 року

Вивіска з рекламою китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei стоїть на житловому будинку у Варшаві, Польща, 11 жовтня 2019 року. (Sean Gallup/Getty Images)

ВАРШАВА. Судовий процес у справі про шпигунство за участю колишнього агента польських спецслужб і колишнього співробітника Huawei починається у варшавському суді у вівторок, оскільки деякі європейські держави розглядають питання про виключення обладнання китайської компанії зі своїх телекомунікаційних мереж 5G.

Польща заарештувала двох чоловіків у січні 2019 року за підозрою в шпигунстві на користь Китаю, що викликало міжнародну дискусію про потенційні ризики безпеки при використанні обладнання Huawei в мережах зв'язку.

Компанія Huawei неодноразово заперечувала, що її обладнання може бути використано для шпигунства владою Пекіна, але Сполучені Штати чинять тиск на країни, вимагаючи заборонити її діяльність. В Європі досі це зробили тільки Великобританія і Швеція.

Польські прокурори стверджують, що 39-річний Ван Вейцзін, прикриваючись посадою керівника компанії Huawei, понад сім років шпигував на користь Китаю, намагаючись зміцнити здатність компанії впливати на уряд Польщі і «дати йому можливість ... управляти державною ... технологічною інфраструктурою», йдеться в судових документах.

У вівторок суд закрив справу для громадськості після запиту прокуратури. Прокурор Анна Карлінська заявила суду, що це необхідно для захисту методів, які використовуються в операціях польської контррозвідки.

Ван знаходиться під вартою з моменту арешту і також звинувачується у вербуванні колишнього агента польських спецслужб, який, за словами прокурорів, повідомляв Вану про способи впливу на радіомережі рятувальних служб і служб громадської безпеки країни.

Польський підсудний Петр Д. був звільнений через шість місяців після внесення застави. Чоловіка, який багато років працював у вищих ешелонах влади, звинувачують у тому, що він «пропонував себе в якості джерела інформації», що стосується державного управління.

Обидва підсудних заперечують будь-які правопорушення.

Прокурори стверджують, що фахівець із кібербезпеки, який попросив не називати його прізвище відповідно до правил конфіденційності, повідомив Вану про систему моніторингу для захисту від доступу зловмисників до секретної інформації, переданої оптоволоконною мережею зв'язку, створеною Варшавським військовим університетом.

Адвокат Вана, Бартломей Янковський, заявив, що у прокурорів немає доказів про шпигунську діяльність його клієнта. «У прокуратури немає ніяких доказів чого-небудь незаконного в діяльності мого підзахисного», — сказав він Reuters.

Компанія Huawei звільнила Вана після його арешту, але допомогла оплатити його судові витрати, - розповіли Reuters минулого місяця. Компанія заявила, що її діяльність «відповідає найвищим стандартам прозорості та дотримання законів і нормативних актів».

Янковський повідомив Reuters, що планує найближчими днями подати скаргу на Польщу до Європейського суду з прав людини.

Відносини з США

Адміністрація колишнього президента США Дональда Трампа похвалила Польщу за арешти, а колишній віцепрезидент Майк Пенс у 2019 році заявив, що вони продемонстрували прихильність забезпеченню того, щоб сектор телекомунікацій «не був скомпрометований таким чином, що загрожує нашій національній безпеці».

На той час Варшава намагалася переконати Сполучені Штати збільшити свою військову присутність в Польщі, що викликано зростаючою наполегливістю Росії.

Минулого року уряд прем'єр-міністра Матеуша Моравецького запропонував законопроєкт, який може призвести до фактичного виключення Huawei з будівництва мереж 5G, але ця пропозиція ще не обговорювалася в парламенті.

Європейські оператори мобільного зв'язку довгий час не хотіли починати інвестувати в мережі 5G, які можуть забезпечити роботу «розумних »фабрик і безпілотних автомобілів, через те, що немає поки політичної ясності щодо того, чи повинні вони погоджуватися з вимогами США про виключення провідного постачальника обладнання Huawei та інших китайських постачальників.

Huawei заявила, що її виключення з 5G призведе до втрати майже 44 мільярдів злотих (12 мільярдів доларів) для польської економіки і затримки впровадження 5G на кілька років.

Крім того:

У Швеції поки заборонено використання свого обладнання в мережах 5G, очікується рішення місцевого суду.

У квітні уряд Румунії також схвалив законопроєкт, який фактично забороняє Китаю і Huawei брати участь у розвитку своєї мережі 5G. Але необхідне схвалення верхньої палати парламенту.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...