Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Китаї впали ціни на свинину, свиноферми закриваються

П'ятниця, 4 червня 2021 року

Свині в загоні на околиці Пекіна. (Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)

Свинарі в Китаї виявилися в скрутному фінансовому становищі через падіння цін на свинину в країні, а політика влади заважає фермерам вести бізнес.

Раніше в цьому році Чжао Кай (псевдонім) — свинар в місті Ціцікарі на півночі провінції Хейлунцзян, купив кілька поросят вартістю понад 1500 юанів (близько 235 доларів) кожен. Ці вкладення відтоді стали тягарем, сказав він в недавньому інтерв'ю китайськомовній Epoch Times.

«Коли ціна [на свинину] почала знижуватися [на початку цього року], всі думали, що це зниження було випадковістю, і ціна зміниться через кілька днів. Ніхто не очікував, що вона впаде так швидко», — сказав він.

Продаж свиней зараз означатиме втрату не менше 600 юанів (близько 94 долари) за порося, сказав Чжао, при цьому він повинен продовжувати витрачати гроші на корм. Більш того, якщо він скоротить для свиней кількість корму, то вони неодмінно схуднуть, що відіб'ється на їхній ціні в майбутньому.

Минулого року ціни на свинину коливались, але згідно з даними китайського ринку, залишалися на високому рівні. У січні ціни на свиней і свинину почали падати, і такі фермери, як Чжао, сподівалися, що ціни знову піднімуться.

Згідно з даними Національної комісії з розвитку і реформ Китаю (NDRC), за станом на 21 травня ціни на свинину в 36 містах Китаю становили в середньому 21,26 юаня (близько 3,33 долара) за кілограм, що на 27% менше, ніж на початку року. Тим часом за даними NDRC, ціни на свиней на 19 травня становили 20,43 юаня (3,20 долара) за кілограм, знизившись з початку року на 44%.

Свинарство в Китаї, найбільшого у світі споживача і виробника свинини, було зруйновано, коли в серпні 2018 року вибухнула африканська чума свиней. Смертельний вірус поширився на 31 провінцію, автономні регіони і муніципалітети Китаю і тривав до квітня 2019 року.

Влада Китаю у відповідь наказали вбити мільйони свиней, в результаті чого в середині 2019 року ціни на них різко підскочили. У вересні того ж року NDRC і Міністерство сільського господарства і сільських справ Китаю почали роздавати разові субсидії свинарям для будівництва нових ферм або розширення вже існуючих, щоб збільшити пропозицію свинини в країні, за даними уряду Китаю.

Тоді ж уряд віддав наказ китайським банкам не скорочувати позики свинарям і скотобійням, як повідомляють державні ЗМІ Китаю.

У статті «Сіньхуа», опублікованій 25 травня, зниження цін на свинину пояснюється декількома причинами, в тому числі відновленням виробництва свиней в країні. Іншою причиною називають зниження споживчого попиту через теплу погоду.

Нещодавно Пекін почав вживати рішучих заходів щодо стримування зростання свинарства.

«В цей час політика посилюється на відміну від попередніх років, коли [китайський] уряд заохочував і підтримував фермерів-свинарів. Оскільки нестачі у свинині більше немає, регіональні уряди почали зносити свинарники в ім'я захисту навколишнього середовища», — сказав Чжао.

25 травня китайська державна телекомпанія CCTV повідомила, що китайська влада почала вживати заходів щодо проблемних сільськогосподарських наметових ферм, які іноді використовуються свинарями для вирощування свиней.

Згідно з китайським новинним порталом NetEase, провінційні влади в Гуандуні, Цзянсі і Шаньдуні закрили деякі свиноферми в травні, а решта ферми наказали закрити в червні.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...