Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Студентка розробила засіб, який може врятувати постраждалих від розливів нафти птахів (ВІДЕО)

Четвер, 3 червня 2021 року

Студентка-хімік створила нетоксичний і ефективний очищувач, щоб врятувати птахів, які постраждали від розливів нафтопродуктів.

Рейган Рівз (Raegan Reeves) — студентка хімічного факультету Університету штату Північна Кароліна. Вона також є засновником компанії Crude Spill Cleaning Co (CSCC), яка займається розробкою нетоксичних розчинників, які допомагають очистити пір'я птахів від нафти.

Проект CSCC починався з університетського дослідження, яке студентка проводила разом із доктором Робертом Трокслером. Сьогодні їхня робота принесла реальні плоди — було створено два засоби, які можуть видаляти з пір'я до 90% забруднення.

Під час тестування було виявлено, що розроблені очисники перевершують за своїми характеристиками провідний продукт (засіб для миття посуду Dawn).

Обидва пера занурювали в нафту і залишали сушитися на одну годину. Як показали експерименти, засіб Dawn може очистити перо від нафти на 35%, тоді як розчинники CSCC справляються з цим на 85-90%.

Недолік звичайних миючих засобів для посуду в тому, що до їхнього складу зазвичай входять деякі ЛОС (летючі органічні сполуки) і невеликий відсоток нафти.

Розроблені студенткою очисники не містять ЛОС, здатні біологічно розкладатися, є нетоксичними і водорозчинними. Окрім того, їх можна повторно переробляти.

Розливи нафти завдають шкоди екосистемі і стають причиною загибелі багатьох живих організмів. Сильно страждають при цьому морські птахи, пір'я яких вбирає нафту. Перо, покрите нафтою, втрачає здатність зберігати тепло, зрештою птах не може триматися на плаву і літати, і найчастіше вмирає від переохолодження.

Коли птахи намагаються самостійно очиститися від нафти, вони переносять її на незабруднені ділянки тіла. Окрім того, нафта може потрапити у дзьоб і після проковтування призвести до порушення роботи внутрішніх органів тварини.

Щодо ситуації на сьогоднішній день, виживає лише невелика кількість особин, випущених на волю після операції порятунку. Можливо, розробка більш ефективних методів очищення пір'я птахів, які постраждали від розливів нафти, підвищить їхні шанси на виживання.

Читайте далі:

Про що дізнались вчені, слухаючи пісні білогорлих горобців, — дослідження

Життя на згарищі: як в австралійські ліси приходить весна

Дванадцятирічний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Comments   

загрузка...