Неділя, Гру 5, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Продукти, які допомагають впоратися із сезонною алергією

Понеділок, 18 жовтня 2021 року

Імбир. (Tetiana Rostopira/Shutterstock)

Алергічний риніт або сінна лихоманка вражає мільйони дорослих і дітей.

Настає весняне тепло, і зацвітають дерева і трави. А з ними збільшуються проблеми сезонної алергії.

Якщо ви страждаєте на алергію, необхідно розуміти, що відбувається у вашому організмі. Ви, мабуть, знайомі з такими поширеними симптомами, як чхання, нежить, сльозотеча та свербіж в очах.

Багато людей, які страждають на алергію, відчувають помутніння в голові. Це пов'язано з тим, що запалення, викликане алергічною реакцією, може вплинути на мозок, заважає спати, викликає закладеність середнього вуха. Це запалення може призвести до відчуття запаморочення або до стану «мозкового туману». Дані досліджень свідчать про те, що алергія має значний вплив на когнітивні функції.

Запалення, пов'язане з алергією, може заважати  навчанню дітей шкільного віку, спричиняти порушення когнітивних функцій в областях, що вимагають постійної уваги, впливати на короткочасну і довготривалу пам'ять, на обробку інформації, також може викликати значну втому і зміни настрою.

Проведене дослідження підтвердило тісний зв'язок між алергічною реакцією, запальними цитокінами та сном як потенційними медіаторами (посередниками). Є кілька природних способів допомогти людям, які відчувають сезонні алергічні реакції. Нижче наведено п'ять продуктів, які допомагають зменшити запалення, пов'язані з алергією.

Імбир зменшує сезонну алергію

Імбир здавна використовувався в медицині як натуральний засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів. Високий рівень протизапальних фітохімічних речовин сприяв позитивному ефекту, котрий імбир показав у дослідах на тваринах.

Лабораторне дослідження, проведене на людині, показало, що особливий сорт японського зеленого чаю (зелений чай Беніфуукі) разом з екстрактом імбиру роблять значний вплив на пригнічення цитокінів та алергії сповільненого типу, які з'являються через один-три дні після контакту. Через одинадцять тижнів після початку дослідження у тих, хто приймав чай Беніфуукі, знизилася кількість випадків свербіння в очах, нежиті та болю у горлі.

Вживання зеленого чаю з екстрактом імбиру протягом місяця може зменшити симптоми алергічного риніту. Імбир має ряд інших переваг, включаючи захист від пошкодження ДНК після дії вільних радикалів. В одному знаменному дослідженні, опублікованому у 2012 році, імбир показав здатність знижувати ряд запальних процесів.

Звичайно, імбир володіє й іншими вивченими терапевтичними ефектами, не пов'язаними з алергією. Найчастіше він використовується для полегшення нудоти й блювоти. Дослідження, проведене Університетом Майамі, показало, що імбир може замінити нестероїдні протизапальні препарати для пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба. Він також ефективний, як знеболювальний засіб при лікуванні жінок з первинною дисменореєю (менструальними спазмами), при м'язовому болю, викликаного фізичним навантаженням.

Переваги суперпродуктів, які виробляють бджоли

Медоносна бджола виробляє цінні натуральні продукти, які дехто називає суперпродуктами. До них відносяться маточне молочко, прополіс і бджолиний пилок. Бджолиний пилок – це пилок, який бджоли збирають з рослин і приносять до вулика.

Аналіз показав, що бджолиний пилок містить вісім з дев'яти незамінних амінокислот. Бджолиний пилок також багатий біофлавоноїдами, комплексом вітамінів B і вітамінами A, C, D, E і K. Він традиційно використовувався для підвищення енергії, в тому числі деякими спортсменами-олімпійцями.

Аналіз з'єднань, виявлених у бджолиному пилку, показує, що вони володіють протизапальними, антимікробними та протигрибковими властивостями, а також здатністю вловлювати вільні радикали.

Бджолиний пилок сприяє загоєнню ран, має протиракові властивості та може стимулювати імунну систему. Він також може пригнічувати активацію огрядних клітин, що викликають сезонні алергічні реакції.

Бджолиний пилок також можна використовувати для зниження чутливості вашого організму до сезонної алергії. Для максимальної ефективності починайте приймати бджолиний пилок кожен день принаймні за шість тижнів до того, як у вас почнуть проявлятися симптоми алергії. Продовжуйте приймати його протягом усього сезону. Бджолиний пилок допомагає стимулювати вироблення антитіл, які допомагають усунути алергічну реакцію.

Антиоксидантна сила вітаміну С

Вітамін С також відомий як аскорбінова кислота. Коли ви думаєте про продукти з високим вмістом вітаміну С, то можете в першу чергу згадати цитрусові, такі як апельсини та грейпфрути. Однак є й інші хороші джерела вітаміну С: солодкий перець, полуниця, броколі, брюссельська капуста та чорна смородина.

Вітамін C – це водорозчинний вітамін, який є важливим кофактором в декількох ферментативних реакціях і пов'язаний зі зниженням ризику гіпертонії, інсульту та ішемічної хвороби серця. Дані свідчать про те, що це може бути додаткова терапія для зменшення травм серця після серцевого нападу або кардіологічної процедури.

Можливо, ви знайомі з дослідженнями, які показали, що його регулярне вживання може трохи скоротити тривалість застуди. Але чи знаєте ви, що вітамін С може також допомогти зменшити симптоми сезонної алергії?

Дослідження, опубліковане у 2018 році, використовувало внутрішньовенне введення вітаміну С пацієнтам з респіраторними симптомами, пов'язаними з алергією. Понад 50% учасників дослідження використовували тільки вітамін С. Спостереження показали, що «внутрішньовенне введення високих доз вітаміну С зменшує симптоми, пов'язані з алергією». Вітамін С – природний антигістамін і антиоксидант. Гістамін є одним з медіаторів запалення, що викликають симптоми, характерні для сезонної алергічної реакції.

Лікуйте алергічний риніт куркумою

Куркума – поширена спеція з сімейства імбирних, яка також використовується в традиційній медицині. Історично вона використовувалася і в аюрведичній медицині, і традиційній китайській медицині. Основним активним інгредієнтом куркуми є куркумін, який надає цьому кореневому стеблу жовтий колір.

Куркумін має протизапальні, антисептичні, протипухлинні та антиоксидантні властивості. У недавньому дослідженні на людях, опублікованому в Annals of Allergy, Asthma & Immunology, узяли участь 241 пацієнт з симптомами алергічного риніту для перевірки ефективності куркуміна. Дослідники виміряли опір носового повітряного потоку і виявили, що куркумін полегшує закладеність носа, чхання та ринорею.

Проведені лабораторні дослідження засвідчили, що куркумін може мати значний вплив на симптоми сезонної алергії.

Лосось зменшує алергічну чутливість

Лосось, виловлений у дикій природі, багатий жирними кислотами омега-3.

Щоб надавати протизапальну дію при таких захворюваннях, як астма й алергія, вам необхідно вживати продукти, багаті жирними кислотами омега-3, які містяться в жирній рибі та морепродуктах.

Дослідження також показали, що більш високе споживання жирних кислот омега-6 пов'язано зі збільшенням частоти сезонних алергічних реакцій. Жири омега-6 можна знайти в обробленому насінні або в оліях рослинного походження, таких як сафлорове, кукурудзяне, соєве та кунжутне.

Існує також зв'язок між вживанням жирів омега-3 під час вагітності та зниженням частоти сезонних алергій у немовлят і дітей, що передбачає наявність захисного зв'язку. Дослідження дорослих показало, що у людей з найвищим індексом омега-3 був знижений ризик алергічного риніту.

У нещодавньому дослідженні було проаналізовано зв'язок між середземноморською дієтою з високим вмістом жирних кислот омега-3 і хронічними запальними захворюваннями, такими як сезонна алергія.

Відповідно до досвіду, розчинність і засвоєння деяких фітохімічних речовин може покращитися при вживанні їх з продуктами, багатими омега-3. Це може пояснити механізм дії жирів омега-3 і жиророзчинних мікроелементів у розвитку алергічного запалення.

Інші засоби полегшення сезонної алергії

Сезонна алергія впливає на кілька систем організму, тому використання багатостороннього підходу збільшує ймовірність зменшення симптомів і реакцій.

Як і у випадку з більшістю захворювань, які впливають на вашу імунну систему, дуже важливо починати зі здорового кишківника.

Алергічні реакції починаються в імунній системі, коли відносно нешкідливий білок спричиняє надмірну реакцію, виробляючи антитіла для атаки на алерген. Ваша дієта і здоров'я кишківника відіграють вирішальну роль в оптимізації вашої імунної функції.

Звичайно, стратегія, яка допомагає зменшити симптоми, полягає в тому, щоб зменшити вплив тригерів. Є кілька способів допомогти, в тому числі обмежити перебування на свіжому повітрі в той час, коли кількість пилку найвища (з 5 до 10 ранку). Зазвичай це відбувається ближче до вечора, тому що в середньому за день кількість пилку досягає піку в середині ранку. Обмежте час перебування на свіжому повітрі, коли погода тепла, суха і вітряна, оскільки кількість пилку може бути вище.

Працюючи у садку, надягайте рукавички та не торкайтеся руками очей. Після перебування на свіжому повітрі прийміть душ і виперіть одяг. Регулярно прибирайте, в тому числі й меблі. В ідеалі слід використовувати пилосмок з HEPA-фільтром, залишати взуття біля дверей, щоб пилок не потрапив у будинок, і використовувати повітряний фільтр з HEPA-фільтром, щоб зменшити вплив алергенів.

У природі також існує кілька з'єднань, які допомагають позбутися від алергічного риніту і сезонних алергій, підтримуючи вашу імунну систему і блокуючи алергічні симптоми, багато з яких спричинені вивільненням гістаміну.

Доктор Джозеф Меркола – засновник Mercola.com. Лікар-остеопат, автор бестселерів і володар безлічі нагород в області природного здоров'я, його основна мета – змінити сучасну парадигму здоров'я, надавши людям цінний ресурс, який допоможе їм контролювати своє здоров'я.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...