Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Неправильний режим сну шкідливий для здоров'я

Субота, 29 травня 2021 року

сон

Для душевного і фізичного здоров'я дуже важливо дотримуватися режиму сну. Шість-вісім годин сну в день — це норма, тоді як регулярний недосип або пересип шкідливі для здоров'я. Надлишок сну знижує швидкість обміну речовин і виведення шлаків з організму.

У людей середнього та похилого віку, які сплять понад 9 годин, може підвищитися в'язкість крові і виникнути схильність до інсультів. З іншого боку, недолік сну також дуже небажаний.

Засиджуватися допізна вкрай небезпечно

Древня китайська приказка твердить:

  • «Працювати на сході сонця і відпочивати на заході».

Під час сну відбувається метаболізм клітин: нові клітини приходять на зміну віджилим. І якщо 1 мільйон клітин вмирає протягом дня, то при недосипі за ніч виробляється тільки 500 тис. клітин, тоді у вас буде дефіцит в 500 тис. клітин.

Недолік сну шкодить вашому здоров'ю у довгостроковій перспективі; тому сон відіграє життєво важливу роль для фізичного здоров'я, і звичка лягати в ліжко за північ може руйнівно позначитися на вашому самопочутті.

Раніше літні люди говорили:

  • «Якщо рано лягати спати і рано вставати — людина буде здоровою, багатою і мудрою».

Ось деякі симптоми недосипання або поганого сну.

1. Високий артеріальний тиск

Згідно з дослідженням, опублікованим в медичному журналі Hypertension (Гіпертонія), тривалий недосип є важливим патогенним фактором гіпертонії.

Британські вчені провели 5-річне спостереження за 10 тис. дорослих і виявили, що у людей, які сплять менш як шість годин, ризик розвитку високого артеріального тиску на 42% вищий, ніж у тих, хто спить 8 годин. У людей, які сплять менше ніж 5 годин, ризик захворювань вищий на 31%.

2. Діабет

Для людей зі спадковим діабетом при недосипі, як правило, підвищується ймовірність розвитку діабету.

3. Хвороба Альцгеймера (порушення мозкової діяльності)

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Neurology (Природа невралгії), показало, що нестача сну може призвести до утворення бляшок в головному мозку, що є одним з основних ознак хвороби Альцгеймера. Дослідники вважають, що аномальне накопичення білків в клітинах головного мозку утворюють бляшки, що закупорюють судини, це пов'язано з частими порушеннями глибокого сну.

4. Старіння

Згідно з результатами дослідження, проведеного Лондонською школою сну, скорочення тривалості сну на 2 години на добу протягом тижня помітно позначається на зовнішності. Серед жінок, які взяли участь в дослідженні, плями на обличчі збільшилися на 13%, а кількість дрібних зморщок — на 45%. Водночас очі стають червоними і опухлими, шкіра обвисає.

5. Гостра глухота

Частий пізній сон, недосипання і хронічна втома ускладнюють кровопостачання внутрішнього вуха. Після впливу зовнішніх подразників, таких як різкі перепади температури і вірусні інфекції, може розвинутися гостра глухота (дуже швидка втрата слуху).

6. Підвищений ризик серцевих захворювань

У людей, які не сплять всю ніч, часто буває поганий настрій, можуть розвинутися хвороби серця.

7. Підвищений ризик розвитку раку

Вчені вважають, що в організмі людини є біологічний годинник. Коли цей годинник збивається через неправильний режим сну, можуть розвиватися різні хронічні захворювання, включаючи гіпертонію, діабет і рак.

Міжнародне агентство з вивчення раку встановило, що в порівнянні з людьми, які сплять досить, у тих, хто часто лягають пізно і недосипають, на 49% вище ризик раннього раку і на 24% вище ризик пізнього раку.

8. Підвищена ймовірність раптової смерті

Нерідко можна почути про раптову смерть через довгий робочий день, часті запізнення, сильний дефіцит сну і перевантаження на роботі. Коли людський організм позбавлений сну, він постійно виділяє гормон адреналін, викликаючи аномальне звуження судин, і навіть може спровокувати раптову серцеву смерть.

Дієтична допомога при порушенні режиму сну

Є така приказка:

«Ти втрачаєш красу, якщо лягаєш спати після опівночі; ти втрачаєш своє життя, якщо лягаєш спати після години ночі».

Це викликає стрес у людей, які хочуть спати, але не можуть заснути. Якщо хочете добре виспатися, можете спробувати один з наступних дієтичних засобів.

1. Відвар для сердечників

Варіть по 10 грамів сухого лонгана і шавлії в двох чашах води, поки не залишиться половина води. Випивати за 30 хвилин до сну. Цей відвар хороший від безсоння, викликаного порушенням кровообігу в серці.

2. Відвар з джуджубе (тайські яблука)

Заваріть 10 грамів подрібненої джуджубе у воді і пийте його щовечора за годину до сну. Він заспокоює розум і допомагає при безсонні, викликаного дефіцитом крові.

3. Відвар з лонгана і насіння лотоса

Приготуйте відвар з 100 грамів сухого лонгана і 100 грамів насіння лотоса. Живить серце, заспокоює розум, зміцнює селезінку і нирки. Корисний для людей середнього та похилого віку, а також для тих, хто страждає хронічним безсонням.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...