Четвер, Жов 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За словами експерта вирощене в лабораторії м'ясо зявиться на полицях магазинів вже через п'ять років

Четвер, 13 травня 2021 року

«Коли-небудь виробництво синтетичного м'яса встане на промисловий рівень», — сказав професор Кутр про вирощене в лабораторії м'ясо. (Олена Веселова/Shutterstock)

За словами експерта з харчових продуктів і здоров'ю, вже незабаром австралійці зможуть придбати в магазинах вирощене в лабораторії м'ясо.

«Наша мета — домогтися того, щоб ці продукти переважали на полицях супермаркетів в найближчі 5-10 років», — сказав професор Йоханнес ле Кутр з School of Chemical Engineering UNSW, Австралія.

Зараз штучне м'ясо приблизно в 30 разів дорожче ніж натуральне.

«Ми прагнемо знизити вартість м'яса, щоб зробити його прийнятним для споживача, але ще не досягли цього», — сказав Кутр.

У лабораторії м'ясо виробляється з клітин, взятих шляхом біопсії у живої тварини. Потім клітини вирощують у великому чані, і вони перетворюються в матеріал, який має ті ж поживні властивості, зовнішній вигляд, текстуру і смакові характеристики, що й справжнє м'ясо.

Це дає вченим можливість повністю контролювати зміст поживних речовин і дозволяє уникнути застосування антибіотиків, часто використовуваних на тваринницьких фермах.

Проте на думку Алана Барклай з Dietitians Australia, поки ще не можна стверджувати, що «клітинне м'ясо» буде більш поживним, ніж натуральне.

«Я не думаю, що в найближчі п'ять-десять років в супермаркетах з'являться великі шматки вирощеного м'яса», — сказав Барклай.

Потрібен час, щоб переконати велику кількість австралійців перейти на штучний продукт. Для цього треба знижувати витрати і покращувати смак м'яса.

Нагетси з вирощеного в лабораторії курячого м'яса. 22 грудня 2020 року. Сінгапур — перша країна, де дозволено продаж м'яса, створеного без забою тварин. (Nicholas Yeo/Getty Images)

Крім того, не всім подобаються веганські дієти, а м'ясні альтернативи на рослинній основі не завжди схожі за текстурою і смаком на справжнє м'ясо.

Йоханнес ле Кутр вважає, що м'ясо на рослинній основі не може замінити натуральне:

«Справжні м'ясні клітини менші, але містять більше поживних речовин в порівнянні з рослинними клітинами, які містять багато води. Люди повинні їсти овочі та рослинні продукти, такі як квасоля, горох, боби — це чудово і здорово. Однак я як і раніше вважаю, що ми повинні в помірних кількостях вживати м'ясні продукти. А з розвитком клітинного сільського господарства це буде можливим і доступним для всіх».

Кутр сказав, що, швидше за все, в магазинах вирощені в лабораторії м'ясні продукти спочатку з'являться як інгредієнти для бульйонів і приправ.

Причиною появи індустрії клітинного сільського господарства став зростаючий попит на сільськогосподарські харчові продукти. Кутр вважає, що потенційно виробництво штучних продуктів може поширитися від м'яса на морепродукти і навіть на молочну промисловість.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...