Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай запустив кампанію по залученню талановитих журналістів і блогерів з інших країн

Понеділок, 21 червня 2021 року

Китайський прапор майорить біля штаб-квартири CCTV, будинку китайського державного ЗМІ CCTV та його англомовного побратима CGTN, у Пекіні, Китай, 5 лютого 2021 року. (REUTERS/Carlos Garcia Rawlins)

Китайська глобальна телевізійна мережа (CGTN) завершила двомісячну всесвітню кампанію по набору талановитих журналістів з провідних ЗМІ різних країн і впливових блогерів соціальних мереж для організації пропекінської пропаганди, яка спростовує висловлювання і думки західних видань.

Керовані державою китайські ЗМІ націлені на студентів західних університетів, журналістів міжнародних ЗМІ і блогерів популярних спільнот. Їм обіцяють хороший заробіток і райдужні перспективи.

У квітні CGTN запустила кампанію Media Challengers для залучення репортерів, ведучих, ді-джеїв, впливових осіб в соціальних мережах, які роблять репортажі англійською мовою. Згідно з офіційним сайтом, «мета кампанії — привернути свіжі сили в міжнародне співтовариство ЗМІ». Учасники конкурсу повинні були завантажити трихвилинне відео будь-якого жанру, будь то «гурман, технар, гуру макіяжу, спортивний фанат або хтось інший».

Державні ЗМІ пропонують переможцям до $ 10 тис., а фіналістам — безкоштовне професійне навчання.Переможці конкурсу зможуть працевлаштуватися на умовах неповної або повної зайнятості в «штаб-квартирі CGTN в Пекіні і трьох регіональних виробничих центрах у Вашингтоні, Лондоні та Найробі». Крім того, вони «будуть запрошені взяти участь в освітленні CGTN стародавнього Шовкового шляху з 2021 по 2022 рік».

Офісна будівля китайської CGTN в Європі, в Чизвик-Парку, Західний Лондон, 4 лютого 2021 р. (Tolga Akmen/AFP via Getty Images)

Надії на західну молодь

CGTN розмістила на «Ютубі» відеоролик пропагандистської кампанії, в якому показані молоді люди із західних і африканських країн, а також китайські студенти, які навчаються за кордоном. Китай зацікавлений також у британських студентах, оскільки деякі з них мають істотний вплив на місцеві ЗМІ.

«Якщо західні впливові особи в соціальних мережах опублікують офіційну позицію Китаю з певних питань, внутрішня аудиторія може повірити, що Комуністична партія Китаю [КПК] викликає захоплення у міжнародної аудиторії», — йдеться у звіті телекомпанії.

Відомі особи і впливові блогери, найняті CGTN, «просуватимуть Китай і протидіятимуть західним наративам, що завдають шкоди його іміджу», зазначила у своєму «Твіттері» китайська дослідницька група з Великобританії.

Британський дипломатичний аналітичний центр Henry Jackson Society прокоментував рекрутингову кампанію CGTN у своєму акаунті в « Твіттері »:

«Жоден шанобливий себе університет не повинен дозволяти пропагандистській організації набирати студентів у своєму кампусі».

Коментатор щодо поточних подій з США Хе Цінлянь написав в статті для The Epoch Times:

«Закордонна пропаганда КПК вимагає величезних людських ресурсів і грошей для поширення наративу та ідеології КПК в зарубіжних країнах. Таким шляхом вона намагається досягти своєї мети — висвітлити історію Китаю з точки зору партії».

За його словами, CGTN використовує привабливі зарплати і сучасні можливості для набору іноземців на роботу у свої медіацентри в США, Великобританії і Африці. У 2018 році тільки в її офісі в Західному Лондоні 6000 місцевих претендентів претендували на 90 запропонованих CGTN вакансій в ЗМІ.

У 2020 році ліцензія CGTN на мовлення в Європі була відкликана британським регулятором ЗМІ Ofcom через те, що її контент безпосередньо контролювався КПК, а також через трансляцію по телебаченню примусових зізнань дисидентів, включаючи громадянина Великобританії Пітера Хамфрі.

Однак Франція продовжила ліцензію, дозволивши CGTN продовжувати транслювати її програми в Європі, що призвело до поширення дезінформації по всій країні.

У 2021 році французькі ЗМІ Le Monde викрили CGTN за використання неіснуючої французької журналістки для публікації фейкових новин про уйгурів в Сіньцзяні, тим самим обілити переслідування комуністичним режимом представників меншин.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...