Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Глобальне судноплавство призупинилося через спалах COVID-19 в південній провінції Китаю

Четвер, 17 червня 2021 року

Вантажне судно з контейнерами залишає порт Хайкоу в південній китайській провінції Хайнань 17 травня 2021 р. (STR/AFP via Getty Images)

Недавній спалах COVID-19 в південній китайській провінції Гуандун призвів до затору в портах регіону. Вантажопотік був затриманий, що серйозно порушило глобальні ланцюжки постачання. Крім того, зростання вартості морських перевезень з Китаю з кінця 2020 року змусило багато китайських компаній скасувати експортні замовлення.

Робота терміналів в портах Гуандун, в тому числі у великому порту Яньтянь в Шеньчжені, була обмежена китайським режимом для боротьби з поширенням коронавірусу в Гуандуні після раптового спалаху COVID-19 в кінці травня.

В Яньтяні зараз знаходяться десятки суден, в тому числі за межами порту, щоб зробити відвантаження і забрати контейнери, згідно з повідомленням BBC.

Вантажне судно з контейнерами біля порту Яньтянь в Шеньчжені після спалаху вірусу КПК в провінції Гуандун, Китай, 17 травня 2020 р. (Martin Pollard/Reuters)

Світові витрати на морські перевезення вантажів продовжували рости в останні місяці через брак контейнерів і збоїв, що виникли через пандемію.З третього кварталу минулого року нестача морських контейнерів спостерігалася в великих портах Китаю, і водночас ціни на контейнери продовжували підвищуватися.

У річному обчисленні індекс SCFI (Шанхайський індекс контейнерних перевезень), широко використовуваний індекс морських фрахтових ставок для контейнерних перевезень з портів материкового Китаю, за тиждень до 5 червня виріс на 282%.

Чжоу мін, глава зовнішньоторговельної компанії в Тяньцзіні, сказав китайським ЗМІ, що «ситуація дійсно вийшла з-під контролю». Він відвідав майже всі судноплавні компанії.

«Вартість перевезення зараз становить понад 60% від вартості наших товарів. Плюс тариф 25% — прибутку майже немає», — сказав Чжоу.

Крім того, міжнародні судноплавні компанії збільшили різні надбавки. Загальне підвищення ставок (GRI) — це коригування ставок морських перевезень по всьому або конкретним торговим маршрутам протягом певного проміжку часу відповідно до поточного попиту і пропозиції на ринку.

Вантажівка перевозить контейнер для навантаження на корабель в порту в Тяньцзіні, Китай. (Alexander F. Yuan/AP Photo)

Чжоу сказав, що висока вартість морських перевезень може стати непосильним тягарем для малих і середніх зовнішньоторговельних компаній Китаю. Він зазначив, що деякі компанії відмовилися від експортних замовлень на майбутній піковий сезон.

Американо-китайський інвестиційний стратег і експерт з питань зовнішньої торгівлі Майк Сунь сказав в інтерв'ю The Epoch Times:

«Через серйозної епідемії COVID-19 в Південно-Східній Азії, особливо в Індії, багато замовлень фактично були відправлені назад в Китай».

«Через різке подорожчання контейнерів зросла ціна на перевезення. Велика кількість товарів застрягла в портах, що сильно вдарило по зовнішній торгівлі Китаю. Тому що насправді прибуток китайських зовнішньоторговельних компаній становить близько 6%. Таке масштабне збільшення вартості доставки — великий удар для китайських компаній», — сказав Сунь.

Сунь також сказав, що вперше у своїй кар'єрі він побачив таке велике зростання витрат на морські перевезення.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...