Середа, Лип 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Буї з очима допоможуть птахам не потрапляти в сіті, — дослідники (ВІДЕО)

Середа, 16 червня 2021 року

Захисники природи розробили незвичайне водне опудало, аби віднадити птахів, які потрапляють у рибальські сіті. Воно дещо нагадує героя анімаційного фільму — робота «WALL-E».

Плавучий пристрій було створено в рамках програми зі скорочення прилову, розробленої міжнародною природоохоронною організацією BirdLife International.

Прилов — це випадкове потрапляння в риболовні сіті риб або інших тварин, які не були метою промислового видобутку. Щорічно у всьому світі, заплутавшись у сітях, гине близько 400 тисяч птахів.

Ян Руксель, один з авторів дослідження, говорить, що завданням дослідників було зробити так, щоб «морські птахи не пірнали занадто близько до зябрових сіток».

Опудало отримало назву Looming-Eyes Buoy (LEB) — «буй із загрозливими очима». Його розробкою займалася група біологів, екологів та інженерів з декількох компаній.

Як показали проведені біля берегів Естонії випробування, пристрій відлякав приблизно 25% птахів, які перебували від нього в безпосередній близькості (у радіусі 50 метрів). Спостереження тривали 250 годин і охопили приблизно 10 000 морських птахів.

Приблизно чверть із цієї кількості уникала території, де був встановлений окатий буй. Однак, коли буй прибрали, птахи знову почали запливати на цю ділянку.

Дослідження проводилося у співпраці з Естонським орнітологічним товариством і фінансувалося Національним географічним товариством (National Geographic Society). Його результати були опубліковані в 2021 році у журналі Royal Society Open Science.

Як пояснює Ян Руксель, такі пристрої, як LEB, є відносно недорогими та можуть стати простим і новаторським рішенням проблеми прилову, через яку часто страждають птахи.

Вчені планують провести наступні випробування Looming-Eyes Buoy в 2021-2022 роках, щоб зрозуміти, чи зможе його використання значно скоротити прилов. Якщо опудало виявиться досить ефективним, воно може зробити промислове рибальство менш небезпечним для морських птахів.

Читайте далі:

Чайки люблять їсти те, до чого торкалася людина, — дослідження

Власник ферми в Орегоні (США) використовує лазери для боротьби із пташиним лихом

Конструктори створили водяні турбіни, які не травмують рибу

Comments   

загрузка...