Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індійка створює унікальні дитячі майданчики зі старих шин (ФОТО)

П'ятниця, 11 червня 2021 року

Одна з некомерційних організацій в Індії будує дитячі майданчики з дешевого, міцного і відносно безпечного матеріалу — використаних автомобільних шин.

Фото: Anthill Creations

Архітектор Пуджа Рай створила компанію Anthill Creations, і тепер займається створенням ігрових просторів з різних матеріалів, у тому числі з пофарбованих старих шин. У роботі вона керується думкою про те, що «грати — це право дитини».

«Ми часто забуваємо, наскільки вразливими можуть бути діти в період дорослішання, — говорить архітектор в інтерв'ю CSM. — Право на гру слід вважати критично важливим для розумового розвитку і для фізичного й емоційного благополуччя дитини. Ми вважаємо, що воно насправді є одним з основних прав людини».

Щоб якомога більше дітей у Бангалорі, місті в індійському штаті Карнатака, могли реалізувати це право, організація побудувала вже понад 283 дитячих майданчиків. Автомобільні шини використовуються для створення великих скульптур (тварин, будиночків тощо), а також таких класичних атрибутів дитячих майданчиків, як гойдалки, лабіринти і стінки для лазіння.

Усі споруди побудовані з викинутих шин. Шини збирають, чистять і перевіряють на наявність усього, що може становити загрозу для дітей. Потім їх фарбують і просвердлюють один або два отвори, щоб усередині не накопичувалася дощова вода.

Індія посідає серед усіх країн друге місце за чисельністю населення, і шин у ній викидають дійсно багато. На прикладі їхнього використання в якості матеріалів для дитячих майданчиків діти отримують унікальну можливість навчитися ідеї «скорочувати кількість сміття, повторно використовувати і переробляти» задовго до того, як вони самі стануть споживачами.

Велика частина роботи Рай виконується за рахунок пожертвувань. Будівництво невеликого ігрового майданчика обходиться приблизно в 800 доларів, а створення великого коштує в чотири рази дорожче.

У Індії з давніх-давен існувала традиція допомоги іншим (так званого «безкорисливого служіння»). Сьогодні це єдина країна світу, у якій прийнято закон про обов'язкове відрахування відсотка з прибутку великих корпорацій — з метою фінансування соціальних ініціатив.

Читайте далі:

Вчителі використовують музику, щоб допомогти дітям біженців у постконфліктних регіонах

Comments   

загрузка...