П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер створила біорозкладані маски з яких можуть рости квіти (ВІДЕО)

Субота, 5 червня 2021 року

Нідерландський дизайнер створила біорозкладані маски, з яких можуть рости квіти, — щоб принести користь бджолам і повернути борг природі.

Маріанна де Гроот-Понс (Marianne de Groot-Pons) працює графічним дизайнером в місті Утрехт, у компанії Pons Ontwerp visual communication.

Дівчина розповідає, що з початку пандемії коронавірусу періодично натикалася на звичайні блакитні одноразові маски, що лежали на міських вулицях. Одного ранку вона прокинулася з ідеєю створення біорозкладаної маски з насінням квітів.

виданнями і упаковкою, тому я хотіла віддати щось взамін. Окрім того, сьогодні знову в центрі уваги опинилася тема "одноразового пластику і заборона його застосування з 1 липня 2021 року"», — говорить Маріанна.

Для продажу масок дизайнер використовує ім'я Marie Bee Bloom. Її захисні маски з насінням здатні повністю біологічно руйнуватися. Після використання їх можна викинути в сміття, і вони розкладуться десь на звалищі. Однак Маріанна каже, що для кращого ефекту використану маску слід закопати на вулиці — в саду, або ж вдома — у землю в квітковому горщику.

Біорозкладані маски зроблені з рисового паперу, у який поміщено насіння голландських лугових квітів (серед них астра, волошка, кореопсис, гілія, гіпсофіла та кріп). Шнури для вушок зроблені з чистої овечої вовни (для тих, у кого алергія на шерсть, доступний варіант з ниткою із пряжі рафія).

Шнури прикріплюються до фільтру за допомогою клею на основі картопляного крохмалю і води. Прикраси-фіксатори у вигляді квітки вирізані з картонних коробок для яєць. Навіть чорнило, якими надруковано логотип, здатні біологічно руйнуватися.

Дизайнер радить поводитися з масками обережно і пам'ятати, що вони виготовлені не з пластику. Вона також каже, що якісь особливі тестування масок з рисового паперу не проводилися, проте вони захищають користувача приблизно тою ж мірою, що й саморобні тканинні маски.

Читайте далі:

У Південній Кореї створили табурет з використаних масок

В Японії створили газету на 100% із переробленого паперу, в який додано насіння рослин

Аквалангісти PADI роблять противірусні маски з океанського пластику

Comments   

загрузка...