Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін таємно заарештував стійких маоїстів напередодні 100-річчя компартії

Четвер, 17 червня 2021 року

Передній фасад Верховного народного суду в Пекіні, Китай. (wikipedia.org/ONUnicorn/CC BY-SA 3.0)

Згідно з повідомленнями, за кілька тижнів до 100-ої річниці створення комуністичної партії Китаю (КПК) китайська влада почала репресії маоїстів.

Китайські маоїсти, як правило, є китайськими націоналістами. Вони надають перевагу плановій економіці перед ринковою, яку вважають першопричиною соціальних проблем сучасного Китаю. Що стосується зовнішньої політики, вони стверджують, що Китай повинен зайняти жорстку позицію щодо західних демократій.

За даними RedChinaCn.net, китайського сайту, який пропагує комуністичну ідеологію і виступає проти економічних реформ в Китаї останні 30 років, з 12 травня поліція міста Цзіцзін в північній китайській провінції Шаньдун провела ряд арештів маоїстів в різних провінціях по нерозкритим кримінальними звинуваченнями.

Газета Epoch Times зазначила безліч незвичайних орфографічних помилок в статті RedChina, які, схоже, були навмисно допущені, щоб уникнути цензури КПК щодо чутливих ключових слів.

Про це стало відомо лише недавно. Операція була настільки секретною, що тільки через кілька днів сім'ї і друзі заарештованих дізналися про їхнє зникнення.

Арешти торкнулися чотирьох північних провінцій Китаю, включаючи Шаньдун, Хебей, Хенань і Шеньсі.

Першим і головним затриманим був 77-річний Ма Хоучжі, пенсіонер і колишній професор Педагогічного університету Цюйфу провінції Шаньдун. Після цього поліція заарештувала інших маоїстів, в тому числі Лю Цінфен, Фу Мінся, Ху Цзяхонга, Чи не Цзюбао і У Жунхуа.

Їхні розгнівані прихильники телефонували і розпитували місцеву поліцію про арешти.

Однак співробітники поліції відмовилися розкривати конкретні звинувачення, посилаючись на таємницю розслідування.

Відповідь поліцейського:

«Вони безсумнівно замішані в кримінальних злочинах. Але це не має нічого спільного з просуванням вчення Мао».

Інший поліцейський заявив, що вони не зобов'язані нікому повідомляти подробиці, враховуючи конфіденційність справи.

Маоїсти піддаються чищенню з боку комуністичного режиму не вперше.

У 2009 році Ма і його послідовники зібралися в муніципалітеті Чунцин, який знаходиться під безпосереднім контролем центрального уряду, і оголосили про створення маоїстської комуністичної партії Китаю, яка хоче відновити політику покійного китайського лідера Мао.

Вони заявили, що відкидають 30-річну реформу і відкритість в Китаї як «капіталістичну реставрацію».

В той час Чунцин був резиденцією Бо Сілая, впливового політичного діяча, який на посту глави міського комітету партії організовував мітинги в стилі маоїстів, привертаючи до себе увагу як всередині країни, так і за кордоном.

За іронією долі, саме в Чунціні місцева поліція провела обшук під час зустрічі Ма з його соратниками. Всі учасники були затримані. Пізніше лідери підпільної партії були засуджені до тюремного ув'язнення, Ма було призначено найсуворіше покарання — 10 років в'язниці за звинуваченням у підбурюванні до повалення державної влади.

Ма був звільнений 14 жовтня 2019 року.

Каліфорнійський експерт по Китаю у Цзяньмінь сказав 10 червня в інтерв'ю The Epoch Times, що немає нічого дивного в тому, що китайський лідер Сі Цзіньпін розправився з місцевими маоїстами.

На його думку, маоїсти виступали проти існуючого в Китаї великого розриву між багатими і бідними. Відповідно, вони прагнули до вирівнювання або перерозподілу суспільного багатства і ресурсів між громадянами.

«Вони (маоїсти) налаштовані проти червоних аристократів другого покоління на чолі з Сі, які володіють великими статками», — сказав У Цзяньмінь.

«Правлячий режим компартії ніколи не буде домагатися так званого "загального благоденства". Навпаки, червоні аристократи Китаю обманюють китайський народ і наживаються під приводом будівництва комунізму».

«Сі буде знищувати будь-які сили, які спробують кинути виклик його владі, незалежно від того, вирішать вони створити політичну партію або ні», — додав експерт.

Джерело: The Epoch Tmes

Comments   

загрузка...