Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Європа відмовляється від устаткування Huawei в мережах 5G (ВІДЕО)

Субота, 19 червня 2021 року

Британська телекомунікаційна група Vodafone обрала Samsung Electronics для постачання мережевого обладнання 5G у Великобританії, що є проривом для Samsung на європейському ринку телекомунікаційного обладнання. На знімку зображена офісна будівля Samsung в Сеулі. (JUNG YEON-JE/AFP via Getty Images)

Все більше країн приєднуються до американської ініціативи, спрямованої на недопущення до своїх національних мереж 5G китайської компанії Huawei, яку підозрюють в тісних зв'язках з комуністичним урядом Китаю.

14 червня британська телекомунікаційна компанія Vodafone оголосила про те, що в якості постачальника мережевого устаткування 5G вона вибрала корейську компанію Samsung Electronics, що стало для останньої великим проривом на європейському ринку телекомунікаційного обладнання.

Після того, як США запустили програму Clean Network («Чиста мережа»), спрямовану на забезпечення захисту даних від режиму компартії Китаю шляхом відмови від закупівель обладнання китайських виробників, Євросоюз також запустив аналогічну програму EU 5G Clean Toolbox.

При цьому все більше європейських операторів мобільного зв'язку розглядають можливість заміни Huawei на «Самсунг» в якості постачальника обладнання для мереж 5G. Так, керівництво іспанського оператора зв'язку Telefónica і французького Orange раннє повідомили в інтерв'ю агентству «Рейтер», що вони вели переговори з цього питання з компанією «Самсунг».

У вересні минулого року компанія «Самсунг» уклала угоду на 6 млрд доларів з американським гігантом стільникового зв'язку Verizon Wireless.

В цей час на європейському ринку телекомунікаційного обладнання домінують такі компанії, як Nokia і Ericsson. Хоча у Huawei також є там своя ніша, але все більше європейських країн починають відмовляти Huawei в доступі до своїх мереж 5G.

Так, президент Румунії Клаус Йоганніс 11 червня підписав законопроєкт, що забороняє Huawei брати участь в розвитку національної телекомунікаційної мережі п'ятого покоління (5G) з міркувань безпеки.

Влада Великобританії розпорядилися до кінця 2027 року повністю позбутися від обладнання Huawei в британських мережах 5G, мотивувавши це також міркуваннями національної безпеки.

8 вересня минулого року Міністерство адміністрації та впровадження цифрових технологій Польщі випустило законопроєкт, покликаний допомогти виключити постачальників телекомунікаційного обладнання, які можуть становити потенційну загрозу безпеці національній мережевій системі. Ця зміна означає, що країна фактично виключає або обмежує участь Huawei в створенні інфраструктури для національної мережі 5G.

20 жовтня 2020 року Швеція також оголосила, що в будівництві її мережі 5G заборонено використовувати телекомунікаційне обладнання китайських компаній Huawei і ZTE. При цьому Управління пошти і телекомунікацій Швеції (PTS) назвало КНР «однією із найбільших загроз Швеції».

22 листопада 2020 року тодішній держсекретар США Майк Помпео повідомив, що на цей час 180 телекомунікаційних компаній в 53 країнах, включаючи десятки провідних світових компаній, приєдналися до американської ініціативи «Чиста мережа», яка спрямована на створення безпечної мережі 5G.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...