Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Влада Китаю стирає офіційні помилки до 100-річного заснування партії

Понеділок, 28 червня 2021 року

Солдати КПК на площі Тяньаньмень під час засідання, яке відбулося в Пекіні в березні цього року. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

Напередодні святкування 100-річного ювілею з дня заснування компартії (1 липня), влада Китаю стирає офіційні помилки й непривабливі епізоди історії партії, а також видаляє із загального доступу записи, пов'язані з придушенням інакомислення в країні. Про це у своїй статті повідомила 24 червня американська газета Los Angeles Times.

Автор статті, журналістка китайського походження Аліс Су (Alice Su), згадала про свій репортаж від 4 червня 2019 року. В той день виповнилося 30 років від дня кривавого придушення студентських протестів на площі Тяньаньмень в Пекіні. Китайська поліція суворо контролювала будь-які спроби провести заходи в пам'ять про ті сумні події. В результаті були затримані троє молодих людей.

Нещодавно всі записи про це затримання дивним чином зникли з публічного доступу. Журналіст зателефонувала до Верховного суду КНР та інші 11 судових інстанцій і запитала про причини зникнення цих судових справ. Співробітники судів підтвердили, що ці справи все ще знаходяться в реєстрі, але ніхто не пояснив причини, через які вони тепер стали недоступними.

Один із співробітників просто сказав: «Якщо ми хочемо, щоб вони були доступні всім, то вони будуть доступні, а якщо не хочемо, то приберемо їх [з відкритого доступу]».

Один з фігурантів цієї справи 28-річний Дун Цзехуа прийшов в той пам'ятний день на площу Тяньаньмень в футболці з зображенням дати масової розправи над студентами (4 червня). Там він зустрів іншу молоду людину, яка тримала жовту парасольку, що стала символом демократичного руху в Гонконзі, і ще одного хлопця, який також прийшов вшанувати пам'ять загиблих під час інциденту «4 червня».

Їм вдалося пробути на площі зовсім недовго, поки їх не затримала поліція. Незабаром молоду людину з парасолькою відпустили, а двох інших засудили до тюремних ув'язнень строком на 6 і 7 місяців, інкримінувавши їм «провокування безладів». Це найпоширеніше обвинувачення, яке влада компартії застосовує з метою придушення неугодних висловлювань, інакомислення та інших активних дій, які не відповідають лінії партії.

У липні 2020 року Дун Цзехуа відправив копію протоколу свого затримання в редакцію Los Angeles Times. У той час запис про це затримання можна було знайти на китайських сайтах з публічними архівами судових рішень. Однак зовсім недавно, в червні нинішнього року цей запис раптом зник з цих архівів.

«В їхніх очах начебто нашого арешту ніколи й не було. Начебто вони ніколи не робили це стосовно нас ... Вони видаляють записи ... як ніби вони можуть безпосередньо стирати пам'ять китайців» — ділиться своїми враженнями Дун.

Обліковий запис у Твіттері під назвою @SpeechFreedomCN speechfreedomcn протягом декількох місяців відстежував інформацію про подібні інциденти в Китаї й зібрав базу з понад двох тисяч справ, пов'язаних із «злочинними висловлюваннями». Серед них понад 600 випадків покарання за висловлювання, що мають відношення до вірусу COVID-19. Наприклад один блогер був ув'язнений на 6 місяців за те, що просто компонував новинні повідомлення про ситуацію в місті Ухані, коли місто було закрите на карантин. Ще двоє програмістів опинилися у в'язниці за те, що вони зберегли у відкритому доступі повідомлення, пов'язані з COVID-19, які з'явилися в перші дні епідемії в Китаї і пізніше були видалені партійною цензурою. Їх засудили на термін понад рік, також звинувативши їх в «провокуванні заворушень».

У ході підготовки до святкування свого 100-річного ювілею компартія Китаю посилює придушення свободи слова, а також вимагає, щоб люди стежили один за одним і доносили до відповідних органів про факти критичних висловлювань про історію партії.

В оновленій офіційній версії історії партії більше немає критики на адресу Мао Цзедуна за хаос і вбивства, які він посіяв в країні в період з 60-х по 70-і роки. Розпочата Мао «Культурна революція», яка фактично стала національним лихом, тепер підноситься як антикорупційна міра, а весь хаос, який вона принесла, списується на те, що «були віддані всі сили на проходження правильної ідеології [Мао]».

Метою компартії є формування переможної історії, щоб на цій основі виховувати молоде покоління китайців, які не зазнали на собі всі потрясіння політичних рухів попередніх десятиліть і погано розуміють, якими репресивними методами партія утримує свою владу в країні. Навіть вищезгаданий Дун Цзехуа зовсім не очікував, що в той день його схопить поліція.

«Те, що вони роблять, це контролюють мислення кожного китайця і довільно переписують історію», — говорить Дун.

Його турбує те, що молоді китайці повністю введені в оману пропагандою комуністичного уряду, що вони не здатні розпізнати приховані мотиви цієї пропаганди, а якщо навіть і розпізнають, то у них просто немає способів розповісти про це широкому загалу.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...