Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Аналіз психології «відкладання сну заради особистого часу»

Субота, 3 липня 2021 року

Помста за відкладання сну описує рішення пожертвувати сном заради дозвілля, яке обумовлено щоденним розкладом, в якому не вистачає вільного часу. (Зображення: Phone Bed©Leung Cho Pan)

Помста організму за недосип людина відчуває, коли заради особистих справ і розваг, на які не вистачає часу через роботу, лягає спати пізно і краде час у сну.

Знайти особистий час в наші дні може бути непросто для більшості працюючих людей незалежно від рівня доходу і діяльності. У деяких країнах, наприклад Китай, співробітникам особливо важко знайти достатньо часу для виконання особистих справ після роботи. Це дратує і нерідко доводить людей до депресії. Тому заради своїх особистих справ люди забирають час у сну.

Багатьом жінкам і чоловікам, які працюють в таких секторах, як ІТ, фармацевтика і роздрібна торгівля, залишається всього кілька годин в кінці робочого дня на вечерю, душ і сон. Хоча логічно було б поспати, натомість багато скорочують час сну.

Багато хто проводить кілька годин пізно вночі, переглядаючи вебсторінки, спілкуючись з друзями через телефон або переглядаючи фільми. Помста за недосип — це рефлекторна дія, що дозволяє скоротити час для отримання задоволення від дозвілля.

Через відкладання сну люди витягають час зі свого графіка сну для занять, не пов'язаних з роботою. (Image: via (pixabay © CC0 1.0)

Термін «зволікання перед сном» вперше з’явився у дослідженні Нідерландів 2014 року. З додаванням слова «помста» цей термін почав з'являтися в інтернеті в Китаї в 2016 році. Минулого літа його, нарешті, представила англомовна письменниця Дафна К. Лі, яка визначила його в «Твіттері» як «явище, при якому люди, зайняті на роботі вдень, недосипають, щоб відновити відчуття свободи в пізні нічні години».

Помста зволікання перед сном шкодить здоров’ю

Більшість людей, які пізно лягають, визнають, що це шкодить їхньому здоров'ю, але вони не хочуть витрачати особисту свободу на сон. Багато хто говорить, що компанії, в яких вони працюють, крадуть їх особистий час, і тому вони не лягають спати до пізньої ночі, щоб відшкодувати його.

Хоча ця тенденція більш поширена в Китаї, вона почала впливати на працюючих і в інших країнах. Експерти в галузі охорони здоров'я завжди попереджали про те, що недостатній сон може привести до проблем зі здоров'ям. Це може відбитися на травленні, затягнути одужання і посилити неврологічні дегенеративні стани.

Не тільки технологічні гіганти, які дотримуються виснажливого графіка роботи, несуть відповідальність за цю тенденцію. Їх трудова практика поширилася і на інші сектори. Креативний директор Гу Бін, яка працює в цифровому агентстві в Шанхаї, поділяє цю точку зору. Бінг каже:

«Навіть якщо я втомилася за день, я не хочу лягати спати рано. Мені дійсно потрібен цей час. Я хочу бути здоровою, але вони [її роботодавці] вкрали мій час. Своєю чергою я хочу вкрасти свій час». Вона також каже, що не дивлячись на втому, її вабить тиша ночі.

Хоча пандемія дозволила мільйонам людей працювати вдома, це призвело до створення інших проблем, що впливають на їхнє особисте життя. Працюючи з дому, співробітники часто витрачають більше часу, і це стирає межу між робочим і особистим часом. З багатьма з них керівництво часто зв'язується через телефон або через електронну пошту в неробочий час. Це все одно відбирає особистий час.

Експерти в галузі охорони здоров'я стурбовані цією зростальною тенденцією. В результаті недосипання згубне для здоров'я набагато більше, ніж люди думають. Людям потрібно дати більше вільного часу. Якщо у них немає необхідної кількості часу, щоб розслабитися, вони, швидше за все, не лягають спати пізно вночі.

На жаль, більшість компаній не бажають розв'язувати цю проблему. Необхідні зміни в політиці роботи, — вважають експерти. Однак реалізація буде складним завданням, особливо там, де переважає культура безжальної праці.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...