Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

"Побратими" Містера Сміттєвого колеса незабаром будуть спущені на воду (ВІДЕО)

Понеділок, 2 серпня 2021 року

Містер Сміттєве колесо — це машина, яка пересувається по воді і збирає сміття, що плаває в ній.

Пластикові пляшки, одноразова упаковка і посуд — усе це стає здобиччю Сміттєвого колеса.

Батьківщиною чудо-машини є Балтімор. У гавані цього міста сьогодні вона і працює.

Машину винайшов місцевий житель Джон Келлет, якого давно турбувала проблема сміття у водах гавані. Завдяки його старанням на світ з'явилося Сміттєве колесо, яке більш ніж успішно справляється зі своїм завданням.

Фото: CNET/youtube.com

Незабаром після спуску на воду Колесо стало знаменитістю, як і його творець Джон Келлет. Проект зміг похвалитися успіхом, і незабаром у Сміттєвого колеса навіть з'явився власний фан-клуб, почали випускатися футболки з його зображенням.

Як зізнався винахідник, він аж ніяк не очікував того, що його дітище стане таким популярним і буде привертати увагу тисяч людей. Стає зрозумілим, що проблема забруднення води дійсно турбує багатьох, у тому числі й жителів Балтімора.

Сьогодні ідея Келлета активно розвивається, і незабаром очікується запуск у роботу «братів» Містера Сміттєвого колеса.

Жителі інших американських міст перейнялися ідеєю визволення вод від сміття за допомогою плаваючих машин. Так, у штаті Меріленд зайнялися будівництвом сміттєвого колеса, яке називається Гвінда. Після завершення будівництва його спустять у воду річки Гвіннс-Фолс, де воно почне збирати плаваюче сміття.

А в Окленді будують схожу машину, яку назвали Трашареллою. Після спуску на воду ця машина теж почне очищати воду від сміття і, можливо, завоює таку ж славу, як і Містер Сміттєве колесо.

Переоцінити значення таких винаходів складно. Адже завдяки подібним машинам можна буде рятувати річки від сміття, яке потім могло б потрапити в моря і океани. Будемо сподіватися, що з кожним роком у світі буде з'являтися все більше побратимів Містера Сміттєвого колеса, які будуть боротися із забрудненням водойм і запобігатимуть напливу сміття в моря і океани нашої планети.

Читайте далі:

В Австралії створили сміттєвий контейнер для водойм — Seabin

Буї з очима допоможуть птахам не потрапляти в сіті, — дослідники

Проект «Восьмого континенту», який збирає пластик з океану, отримав головний приз на міжнародному конкурсі

Comments   

загрузка...