Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У німецькому порту будуть курсувати електричні пароми з 5G (ВІДЕО)

Четвер, 15 липня 2021 року

Група німецьких дослідників створила концепцію автономних електропаромів для використання у портовому місті Кіль. До роботи над проєктом долучилися місцеві органи влади і такі компанії, як Vodaphone.

Фото: Muthesius University of Fine Arts and Design, Muthesius Kunsthochschule Kiel/captn.sh

Метою проєкту під назвою CAPTN Vaiaro було розробити зручний транспортний зв’язок між берегами Кільської бухти, а також мотивувати людей подорожувати, використовуючи екологічніші засоби — електричні пароми.

Дизайн паромів створювали дослідники з Кільського університету та Університету образотворчих мистецтв і дизайну Мутезіуса. Оскільки проєкт зачіпає багато тем (дизайну, технологій, економіки та промисловості), у ньому не обійшлося без партнерства з владою міста і великими промисловими компаніями (включно з Vodaphone і Raytheon).

Vodaphone постачатиме транспортній системі стандарт мобільного зв’язку 5G, і пасажири матимуть змогу викликати паром цілодобово, у режимі 24/7.

Фото: Muthesius University of Fine Arts and Design, Muthesius Kunsthochschule Kiel/captn.sh

У рамках проєкту було розроблено дві моделі паромів — Floating Platform («плавуча платформа») і Passage («перехід»). Розробники описують їх як «рівномірне поєднання прагматизму і радикалізму».

Електропароми, які працюватимуть на відновному джерелі енергії, характеризуються мінімальним рівнем шуму, відсутністю викидів та привабливим виглядом, як зовні, так і зсередини. Вони спроєктовані таким чином, що зможуть перевозити велосипедистів і людей з інвалідними візками.

Девізом ініціативи CAPTN (Clean Autonomous Public Transport Network) є «Робити інновації видимими». Проєкт автономних електричних паромів поки що перебуває на стадії розробки. У разі реалізації за його допомогою буде створено інноваційне транспортне сполучення у інфраструктурі міста, а також нове визначне місце, яке привертатиме увагу туристів.

Сьогодні над розвитком екологічних засобів пересування працюють у різних країнах світу. До прикладу, в Ізраїлі розробляють повітряне таксі, яке працює на водневому паливі. А у США представили проєкт триколісного електромобіля, який використовує сонячну енергію і практично не потребує підзарядки.

Читайте далі:

В Японії плаває човен у вигляді застібки-блискавки, що розкриває річку

Comments   

загрузка...