Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Унікальний вертикальний ліс створили в Нідерландах. ФОТОрепортаж

Середа, 23 червня 2021 року

Фото: brightvibes.com

У Нідерландах відзначилися в справі побудови соціального житла. У цій країні створили вертикальний ліс, який складається з 125 дерев і називається "Вежа Трудо". Перші мешканці зможуть заїхати в незвичайний будинок вже наступного місяця.

Фото: brightvibes.com

Мета проекту

Вертикальний ліс в Ейндховені − це не просто середовище для соціально житла. Це унікальний проект, метою якого є просування біологічного різноманіття в сучасних мегаполісах. Крім 125 дерев, в рукотворному лісі росте понад 5000 кущів та інших рослин, які поглинають вуглекислий газ і виробляють майже 14 тонн кисню.

Фото: brightvibes.com

Як створювався вертикальний ліс

Реалізація цього масштабного проекту завершилася 2 червня, коли на фасаді вежі Трудо було висаджене останнє дерево. Рослини для висадження у вертикальному лісі підбиралися за участю італійського ботаніка Лаури Гатті.

Фото: brightvibes.com

На сьогодні проект можна вважати цілком успішним, в рукотворному «лісі» вже виявлено перше пташине гніздо. Тепер архітектори з цікавістю очікують, щоб побачити, як буде виглядати Вежа Трудо протягом чотирьох сезонів, коли листя на деревах буде опадати і замінюватися новим.

Фото: brightvibes.com

У вертикальному лісі є невеликі квартири, площа кожної не перевищує 50 квадратних метрів. При проектуванні житла враховувалися особливості і потреби людини, для якої воно створювалося. У кожній квартирі передбачена тераса, а на балконі висаджене дерево і кілька десятків кущів. Це створює природне середовище для проживання людини, і житло в цьому вертикальному лісі має особливо сподобатися тому, хто дбає про екологію і піклується про стан навколишньої природи.

Фото: brightvibes.com

Вертикальний ліс має 19 поверхів, і всі вони вкриті зеленими насадженнями. Для висаджування рослин використовували спеціальний субстрат. Дерева ретельно відбиралися, адже потрібно було вибрати ті, які проявлять максимальну життєздатність в нестандартних умовах. Варто очікувати, що з часом цей цікавий проект повністю себе виправдає, і на створення вертикальних лісів звернуть увагу і в інших країнах.

Фото: brightvibes.com

Фото: brightvibes.com

Comments   

загрузка...