Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відфільтруйте цифровий шум

Неділя, 25 липня 2021 року

Що, якби ми могли знайти і насолоджуватися часом, замість постійного відволікання? (Amenic181/Shutterstock)

Чи відволікають вас постійні повідомлення смартфона від того, що дійсно має значення?

Можливо не усвідомлено, велика частина нашого дня може швидко заповнитися потоком здатних відвернути увагу пристроїв. В цей момент вони можуть здаватися нам найважливішими і приємними, але що як насправді вони заважають нам зосередитися на тому, що дійсно важливо?

Що якби ми могли відсіяти весь цей шум і зосередитися на головному? Що якби ми могли знайти спокій замість постійного відволікання?

Я вірю, що у більшості з нас є така можливість. З мого досвіду, велика частина перешкод виникає з власної волі, але з роками ми потрапляємо в шаблони, і може здатися, що ми неспроможні їх змінити.

Поговорімо про те, як відфільтрувати непотрібний шум, а потім про те, як знайти спокій і сенс.

Способи фільтрації шуму

В кінці поточного дня зверніть увагу на те, який шум присутній у вашому житті, і складіть список моментів, коли ви відволікалися.

Наприклад, шум у моєму житті виходить від електронної пошти, WhatsApp, Snapchat, Twitter, блогів та інших сайтів, які я люблю читати, текстових повідомлень, Slack і перегляду Netflix. У вас можуть бути й інші джерела, наприклад, Facebook, Instagram, Messenger, новини і кабельне телебачення.

Як тільки ми усвідомлюємо шум, як ми можемо його відфільтрувати? По-перше, ми повинні визнати, що наше бажання мати більше спокою і сенсу в нашому житті дуже велике, щоб ми могли "пропустити" деякі речі в цих галасливих каналах.

Тоді ми зможемо почати діяти:

  • Вимкніть повідомлення додатків, зокрема лічильник непрочитаних повідомлень для кожної програми на вашому телефоні.
  • Відпишіться від повідомлень в Twitter та інших додатках, в яких ви "стежите" за людьми, блогами або вебсайтами. Якщо ви користуєтеся програмою для читання RSS-файлів, відпишіться від якомога більшої їх кількості. Залиште тільки кілька, що мають для вас сенс.
  • Відпишіться від списків електронної пошти та повідомлень, які ви не читаєте або переглядаєте тільки мигцем.
  • Прийміть рішення перевіряти деякі канали зв'язку або додатки (наприклад, Facebook, Twitter і Instagram) тільки раз на день. Інші ви можете перевіряти частіше, два або три рази на день, якщо це необхідно (наприклад, електронну пошту). Але встановіть ліміт.
  • Видаліть додатки або облікові записи, які не приносять вам реальної користі (я видалив свій аккаунт у Facebook кілька років тому).
  • Скажіть людям, що ви перевіряєте свої повідомлення тільки один раз в день, щоб позначити очікування. Не використовуйте автовідповідач, якщо це можливо. Замість цього просто надішліть повідомлення людям, які мають для вас найбільше значення, і попросіть їх поставитися до цього з розумінням.
  • Визначте час протягом дня, коли ви дивитеся телевізор або кіно (якщо взагалі дивитеся). Визначте час протягом дня, коли ви читаєте новини або блоги (якщо взагалі читаєте). Якщо ви скажете: "Я дивлюся телевізор тільки після семи годин вечора", то ви тим самим обмежите, скільки часу це займає у вашому житті.

Якщо є якісь комунікації, такі як електронна пошта або текстові повідомлення, з якими вам необхідно залишатися на зв'язку по роботі, спробуйте домовитися з начальником або командою про проміжок часу, коли ви можете відключитися. Наприклад, запитайте, чи можете ви виділити пару годин вранці або пару годин днем для відключення від електронної пошти, щоб ви могли зосередитися на важливих завданнях.

Якщо ви зробите ці дії, ви відсієте більшу частину шуму.

Що залишається? Час тиші, спокою, зосередженості і сенсу.

Пошук спокою і сенсу

(Kalen Emsley/Shutterstock)

Як тільки ви відфільтрували шум, у вас залишилося кілька важливих задач:

  • Змінити свої звички, пов'язані з зайнятістю і постійним рухом.
  • З'ясувати, що є значущим.
  • Навчитися зупинятися і не рухатися.

Я думаю, що це чудові труднощі, з якими потрібно зіткнутися. Більшість людей навіть не замислюються про них. Відчуйте подяку за те, що ви взагалі можете працювати над цим.

Приділіть час тому, щоб звернути увагу на свою постійну потребу в справах чи відволіканнях. Наприклад, якщо у вас є момент, коли ви нічого не робите — ви чекаєте в черзі, ви один за столиком в ресторані, поки ваш друг йде в туалет, ви сидите на дивані — чим ви за звичкою заповнюєте цей час? Це і є ваша модель зайнятості і руху.

А тепер подивіться, чи можете ви відкинути ці шаблони. Піймати себе і замість цього виберіть тишу і спокій. Спробуйте просто посидіти і звернути увагу на оточення. Вбирайте все це. Насолоджуйтесь моментом. Медитуйте на своєму диханні. Поміркуйте про своє дні. Запитайте себе, за що ви зараз вдячні.

Почніть виробляти нові моделі спокою. Наприклад, спробуйте медитувати щоранку, навіть якщо це всього лише кілька хвилин, зосередившись на своєму диханні. Спробуйте відправитися на ранкову або вечірню прогулянку без телефону. Спробуйте вимкнути телефон і комп'ютер і замість цього вести щоденник.

Почніть шукати заняття, які для вас більш значущі. Не обов'язково робити це за один день — ви можете поступово експериментувати, щоб зрозуміти, що для вас важливо. Наприклад, ви можете почати писати книгу або сценарій, або фотографувати, або малювати, або займатися музикою. Ви можете почати вивчати щось значуще або вчити чомусь у інших. Можливо, ви вирішите зайнятися бізнесом або благодійністю, яка допоможе привнести позитивні зміни у світ.

Час тиші для роздумів про те, що має значення — це справжній дар.

(Rawpixel.com/Shutterstock)

Знайдіть способи допомогти іншим і зробити світ кращим. Ведіть щоденник, медитуйте, наводьте порядок, займайтеся спортом, готуйте здорову їжу і зустрічайтеся з важливими для вас людьми.

Коли ви помічаєте щось, що вас відволікає, зробіть паузу. Замість цього зверніться до стану спокою і осмисленої діяльності.

Будуйте життя навколо спокою і сенсу і помічайте, як це змінює вас.

Лео Бабаута — автор шести книг і автор Zen Habits, блогу з більш ніж 2 мільйонами передплатників.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...